HDP aday adaylarını tanıttı

HDP aday adaylarını tanıttı
HDP aday adaylarını tanıttı
HDP Antalya İl Başkanlığı'nda düzenlenen toplantıyla partinin milletvekili aday adayları tanıtıldı. Aday adayları arasında yazar Aziz Nesin'in oğlu Ahmet Nesin ve Gezi davalarında 'kırmızı fularlı' kız olarak tanınan Ayşe Deniz Karacagil'in annesi Nuray Erçağan da yer alıyor. 

RADİKAL - Antalya'da HDP milletvekili aday adayları, il başkanlığında düzenlenen toplantıyla açıklandı. 17 milletvekili aday adayının bulunduğu partide, toplantıya 5 isim mazeretleri nedeniyle katılmadı.

HDP İl Eşbaşkanı Ahmet Kaya, çok önemli ve tarihi bir sürecin içinden geçtiklerini belirterek, "Burada bize düşen görevin farkındayız. Demokratik , eşit olmayan şartlarda, her türlü engele rağmen seçimlerde başaracağız ve bu gidişe dur diyeceğiz. Esasen bunu başarabilecek tek parti de biziz" diye konuştu. 

Yazar Aziz Nesin'in gazeteci- yazar oğlu Ahmet Nesin ve Antalya'da Gezi davalarının 'kırmızı fularlı kızı' olarak tanınan Ayşe Deniz Karacagil'in annesi Nuray Erçağan'ın da yer aldığı HDP'nin milletvekili aday adayları arasında arkeolog, işadamı, çiftçi, emekli memur, avukat ve akademisyenler yer alıyor. 6 kadın aday adayına sahip partide milletvekili listesi fermuar yöntemiyle bir kadın bir erkek aday olarak belirlenecek.
DHA