HDP Ağrı İl Başkanı: PKK'lılar da şenliğe katılacaktı

HDP Ağrı İl Başkanı: PKK'lılar da şenliğe katılacaktı
HDP Ağrı İl Başkanı: PKK'lılar da şenliğe katılacaktı
Ağrı'nın Diyadin ilçesi kırsalında bir grup PKK'lıyla jandarma birlikleri arasında silahlı çatışma çıktı. Çatışma sonrası Boyalan köyüne gelen HDP Ağrı İl Başkanı Sabri Tayfur, Yukarı Tütek Köyü'nde 'Bahar Festivali' ve fidan dikme etkinliğini planlandıklarını anlatı ve PKK'lıları kastederek "Onlar da şenliğe katılacaktı" dedi.

RADİKAL-Ağrı kırsalında jandarma birlikleriyle PKK arasında silahlı çatışma çıktı. Valilikten yapılan açıklamada, bugün Yukarı Tütek Köyü'nde yapılacak ağaç dikme etkinliği için bölgede güvenlik önlemi alan askerlere, PKK'lılar tarafından uzun namlulu silahlarla ateş açıldığı belirtildi. 1 üsteğmen ile 3 uzman çavuşun yaralanmasından sonra bölgeye sevk edilen takviye timlerin operasyonu sürüyor. Diyadin ile Yukarı Tütek’e giden yol üzerindeki ilk köy olan Boyalan’da konuşlanan askerler, bölgeye giriş çıkışları kontrol altına aldı. Askeri helikopterler bölgede operasyona destek veriyor. Yolları kapatan asker bölgeye geçişe izin vermiyor.

'ŞENLİĞE KATILACAKLARDI'

Diyadin'in Boyalan Köyü'ne gelen HDP Ağrı İl Başkanı Sabri Tayfur bugün Yukarı Tütek Köyü'nde 'Bahar Festivali' ve fidan dikme etkinliğini planlandığını anlattı. PKK'lıları kastederek "Onlar da şenliğe katılacaktı" diyen Sabri Tayfur, Boyalan Köyü'ne geliş nedenini açıklarken şöyle dedi:"Biz parti olarak bu tür kaos ortamını bertaraf edebilmek için de buraya geldik. Özellikle Diyadin merkezde sivil kesimi tamamen durdurduk. Sadece heyet olarak buraya geldik. Bu savaşın önüne geçebilmek için, insanların ölmemesi için kendimizi kalkan olarak ortaya atacağımızı söyledik. PKK ile devlet güçleri arasında çatışma çıktığını söylüyorlar. Onlar da burada şenliğe katılacaktı." 

AĞRI-DHA


  ETİKETLER:

  PKK

  ,

  Ağrı

  ,

  hdp

  ,

  Asker

  ,

  Bugün

  ,

  Köy

  ,

  Parti

  ,

  jandarma

  ,

  güvenlik

  ,

  sivil