@idrisemen

HDP heyetine yiyecek ve su takviyesi

HDP heyetine yiyecek ve su takviyesi
HDP heyetine yiyecek ve su takviyesi
İdil-Cizre arasındaki kırsal arazide bekletilen HDP heyetine çevre köylerden su ve yiyecek yardımı geldi. 500 kişilik bir grup da heyete katılmak için yürüyor.
Haber: İDRİS EMEN - idris.emen@radikal.com.tr / Arşivi

RADİKAL - İdil- Cizre arasındaki kırsal arazide çevik kuvvet polisleri tarafından durdurulan HDP heyetine çevre köylerden su ve yiyecek getirildi. Ayrıca bölgedeki farklı noktalarda bir araya gelen yaklaşık 500 kişi de heyete katılmak üzere yürüyerek gelip bulundukları bölgeye 1 kilometre kadar yaklaştı.

Cizre'den son fotoğraflar

Cizre-İdil yolu arasında İdil'den 6-7 km uzaklıkta yolun sağ tarafında bir tepede HDP heyeti bekliyor. Dağlık tepelik bölgelerden yürüyerek Cizre'ye ulaşmaya çalışıyor heyetteki HDP'li bakanlar yolun zorluğundan ve rahatsızlıklarından dolayı geri döndü. Demirtaş, Baydemir ve vekiller bir tepede bekliyor. Polis de etraflarında önlem aldı.  Zaman zaman Demirtaş, polise 'yol verin geçelim' diyor.. Polis de izin veremeyeceğini belirtiyor.

HDP'lilerin Cizre yürüyüşünde ikinci gün

Fotoğraflarla HDP'lilerin Cizre yürüyüşü


  ETİKETLER:

  çevre

  ,

  Çevik Kuvvet

  ,

  hdp

  ,

  Cizre

  ,

  zaman

  http://www.radikal.com.tr/143152114315211

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  bakan - user383887

  BAKANLAR da CİZRE ye BAKAN olmadıkları için giremediler. HDP li BAKANLAR binecekti kırmızı plakalı MAKAM araçlarına. Önlerin 2, arkalarında 2 POLİS ESKORTU ve korumalar. Arkasında BAKANI karşılamaya gelmiş 100 araçlık konvoy. CİZRE ye ?TEFTİŞE gidiyorum? diyecek. Yolu POLİSLER açacaktı. İşte o zaman BAKANLAR, gerçekten BAKAN olur CİZRE?YE girerlerdi.