HDP, İzmir mitinginin tarihini bir gün öne çekti

HDP, İzmir mitinginin tarihini bir gün öne çekti
HDP, İzmir mitinginin tarihini bir gün öne çekti
İzmir mitingi AK Parti ile aynı güne denk gelen HDP, tarihi bir gün öne çekti. HDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş 23 Mayıs Cumartesi günü saat 12.00'da Gündoğdu Meydanı'ndan halka seslenecek.

RADİKAL-HDP ile AKP 'nin mitingleri Erzincan'dan sonra İzmir'de de kesişti. HDP tarih değişikliği yaparak İzmir mitingini bir gün öne çekti. HDP Eşbaşkanı Selahattin Demirtaş 23 Mayıs Cumartesi günü saat 12.00'da Gündoğdu Meydanı'ndan halka seslenecek. HDP İzmir İl Başkanı Cavit Uğur, "İzmir'de kitlesel mitingin çıtasını biz koyacağız. Diğerleri bize bakarak kendilerine çeki düzen verecek" dedi. 

Erzincan'da bir gün sonra AKP mitingi olduğu için HDP'ye miting izin verilmemesi tartışma yaratmıştı. Bir kriz de İzmir'de yaşandı. HDP ile AKP'nin İzmir miting tarihleri kesişti. İki partide 24 Mayıs Pazar günü için  İzmir Gündoğdu Meydanı'nda miting yapmak isteyince kriz çıktı. Kriz HDP'nin mitingi bir gün öne çekmesiyle çözüldü. HDP Eşbaşkanı Selahattin Demirtaş 23 Mayıs Cumartesi günü saat 12.00'da Gündoğdu Meydanı'ndan halka seslenecek.

HDP İzmir İl Başkanı Cavit Uğur, "İzmir'de kitlesel mitingin çıtasını biz koyacağız. Diğerleri bize bakarak kendilerine çeki düzen verecek" dedi. Öte yandan Başbakan Ahmet Davutoğlu, 24 Mayıs Pazar günü aynı meydanda saat 17.00'da miting yapacak. Gündoğdu Meydanı'nın ilk lideri MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli olacak. Bahçeli 9 Mayıs Cumartesi günü miting yapacak.


CHP İZMİR MİTİNGİ DE  BİR GÜN ÖNE ÇEKİLDİ 

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 5 Mayıs Salı günü İzmir'e gelecek, aday olduğu ikinci bölgenin metropol ilçelerini turlayıp, seçim otobüsünden halka seslenecek. Kılıçdaroğlu, aynı günün akşamı İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin Gündoğdu Meydanı'nda yapacağı Roman Ateşi Festivali'ne katılacak. CHP'nin 31 Mayıs olarak belirlediği mitingin, Türk Hava Kuvvetleri'nin gösterisi nedeniyle 30 Mayıs Cumartesi günü yapılacağı bildirildi.


Elif DEMİRCİ / İZMİR-DHA