HDP minibüsünü yaktığı iddia edilen 2, bıçaklı gösteri yapanlardan 4 kişi yakalandı

HDP minibüsünü yaktığı iddia edilen 2, bıçaklı gösteri yapanlardan 4 kişi yakalandı
HDP minibüsünü yaktığı iddia edilen 2, bıçaklı gösteri yapanlardan 4 kişi yakalandı
Erzurum'da 4 Haziran perşembe günü yapılan HDP mitingi sırasında, içinde sürücüsü bulunan minibüsü yakan grupta olduğu öne sürülen 2 kişi ile ellerinde bıçaklar bulunan 4 kişi gözaltına alındı.

RADİKAL-Erzurum'da 4 Haziran perşembe günü yapılan HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın mitingi sırasında, içinde sürücüsü bulunan minibüsü yakan grupta olduğu öne sürülen 2 kişi ile ellerinde bıçaklar bulunan 4 kişi gözaltına alındı.
HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın İstasyon Meydanı'ndaki mitingine Tekman İlçesi'nden bir grup partiliyi 25 D 0877 plakalı minibüs ile getiren 40 yaşındaki Aydın Taşkesen, aracın kapısındaki arızayı gidermek için Oto Sanayi Sitesi'ne gitti. Bu sırada bölgede bulunan bir grup gösterici tarafından dövülen ve minibüsü ateşe verilerek yakılan Taşkesen, Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesinde yoğun bakım altına alındı. Emniyet Müdürlüğü ekipleri bu olayla ilgili 2 kişiyi yakaladı. Minibüs içerisine yanıcı madde atarak aracın yanmasına ve sürücüsünün yanarak yaralanmasına neden olduğu öne sürülen T.T. ile minibüs sürücüsü Aydın Taşkesen'e yumrukla saldırdığı belirtilen İ.K. dün yakalanarak gözaltına alındı.

"HDP'lileri taşıyan servis şoförü yakılmak istendi" iddiası

Karapınar Köyü'nde oturan ve Tekman'da esnaf olduğu belirtilen evli ve 8 çocuk babası Taşkesen'in sağlık durumunun ciddiyetini koruduğu vurgulandı.

HDP'nin İstasyon Meydanında düzenlediği açık hava toplantı sonrasında çıkan olaylar ile ilgili olarak HDP Eşbaşkanı Selahattin Demirtaş'ın sosyal paylaşım sitelerinde paylaştığı görüntülerde, ellerinde bıçak, sallama bulunan şüphelilerin kimlikleri tespit edildi. Polisin bıçaklı fotoğrafları bulunan Y.Ç., F.B., O.S. ve Ü.D. de dün yakalandı. Emniyet Müdürlüğü, gözaltındaki 6 kişiyle ilgili işlemlerin sürdürüldüğünü açıkladı.

Demirtaş'tan Erzurum fotoğrafları: Yoruma gerek yok

DHA