HDP'den Hacı Birlik yalanlaması

HDP'den Hacı Birlik yalanlaması
HDP'den Hacı Birlik yalanlaması
HDP Şırnak Milletvekili Leyla Birlik, Şırnak'ta Hacı Lokma Birlik'in cenazesinin "akrep" adı verilen aracın arkasına bağlayarak sürükleyen polislerin meslekten atıldığını açıklayan Başbakan Ahmet Davutoğlu'nu yalanladı. Birlik, "Görevden uzaklaştırıldığı söylenen 2 kişinin sadece kamerayla çekim yaptığı için görevden uzaklaştırıldığı iletildi" dedi.

RADİKAL - Şırnak’ta polislerle girdiği çatışmada öldürülen Hacı Lokman Birlik’in cenazesinin polis aracına bağlanarak karakola kadar sürüklenmesiyle ilgili soruşturmada 2 polis açığa alınmış, olay yeri görüntülerinde 30’a yakın polis olmasına karşın Şırnak Emniyet’i sadece 6 polisin kimliklerini savcılığa iletmişti. Soruşturmada şimdiye kadar hiçbir polisin ifadesi alınamadığı belirtiliyor.

Hacı Lokman Birlik'in cenazesini sürükleyen polisler meslekten atıldı


Başbakan Ahmet Davutoğlu Brüksel dönüşü uçakta gazetecilere Birlik’in cenazesini sürükleyen polislerin meslekten men edildiğini söylerken Birlik’in yengesi HDP Şırnak Milletvekili Leyla Birlik ise bu açıklamayı yalanladı. Cumhuriyet gazetesinden Selin Gördüner'in haberine göre Birlik, “Ama dosyada öyle bir belge yok. Görevden uzaklaştırıldığı söylenen 2 kişinin sadece kamerayla çekim yaptığı için görevden uzaklaştırıldığı iletildi. Bu hukuk mudur? Adalet midir? Başbakan’ın hukuku herhalde bu” dedi. (Cumhuriyet)