HDP'li Fırat: Saldırının hedefi Türkiye

HDP'li Fırat: Saldırının hedefi Türkiye
HDP'li Fırat: Saldırının hedefi Türkiye
HDP Mersin Milletvekili Dengir Mir Mehmet Fırat, Suruç ilçesinde Amara Gençlik ve Kültür Merkezi'nde yapılan bombalı saldırının Türkiye'ye yönelik olduğunu söyledi.

RADİKAL -  HDP Mersin Milletvekili Dengir Mir Mehmet Fırat,  IŞİD intihar bombacısının gerçekleştirdiği söylenen saldırı için, "Saldırıyı anormal karşılamadım. Rojava'daki yenilgilerinin acısını burada çıkarmaya çalışıyorlar. Saldırının asıl hedefi ne Suriye ne Irak 'tır, hedef o ülkelerden daha laik olan Türkiye 'nin bütünüdür. Ama Türkiye bunun farkında değildir" dedi.

Fırat, Türkiye'de IŞİD'e olan sempatiyi anlamanın mümkün olmadığını da belirterek, 2 milyon kadar IŞİD sempatizanı bulunduğunu öne sürdü. (CİHAN)

Suruç'ta patlama, yaralılar var

Muhsin Kızılkaya: Çok kısa sürede Suriye'ye benzeyebiliriz

Suruç'taki dehşetin fotoğrafları

Suruç patlamasında 'IŞİD bombacısı' iddiası


  http://www.radikal.com.tr/140033714003371

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Kurt postu kurt eylemez.. - user525990

  Evet asıl hedef Türkiye'dir. Lakin hedefe koyan kim.. Hedefe koyan ışid diye hemen birileri bağırıp çağırıyor ve her provokatif olayın ardından devleti ve halkı sempatizan diye suçluyor, Siz bundan bu kadar eminseniz ispat etmekle de mükellefsiniz, peki nerede ispat?.. Baydemir kendince yakaladığı ilk fırsatta devleti suçladı saçma sapan bir gerekçeyle, neymiş işid elemanının üzerinden devletin sığınma kampının verdiği kimlik çıktı.. Her gelene devlet tasma mı takacak acaba.. Lütfen var olan ortama dikkat edin.. İşte siz bu kadar dayanaksız konuşunca insanlarda size inanmıyor ve otomatik olarak size göre işidci oluyor sanırım.. Gelelim devletin işid için çözümüne, yani izole edilmiş bir koridor teklifine.. Siz bunu hangi gerekçelerle reddettiniz, Türkiye bir başkasının sınırlarına nasıl olur da girer diye itiraz ettiniz hele bir deyin bakalım.. Sizin amacınız belli, siz Türkiye'nin kuzeyinde bir devlet, bir özerk bölge peşindesiniz çünkü. Türkiye oraya gelince işid biter mi? Biter ama sizde o izole edilen koridorda istediğiniz gibi at koşturamazsınız. Siz işid belasını Türkiye temizlesin bizde hazıra konalım, Türkiye'de belasını bulsun derdindesiniz, pkk bitti bu seferde işid ile Türkiyeyi huzurlu olmaktan alıkoyalım derdindesiniz..Derdiniz işid olsa niye Türkiye'nin önerisini tartışmıyorsunuz?