HDP'li milletvekilleri İstiklal Caddesi'nde yürüdü

HDP'li milletvekilleri İstiklal Caddesi'nde yürüdü
HDP'li milletvekilleri İstiklal Caddesi'nde yürüdü
HDP Eşbaşkanları Ertuğrul Kürkçü ve Sabahat Tuncel ile İstanbul milletvekili Levent Tüzel, İstiklal Caddesi'nde yürüyerek basına açıklama yaptı.

İSTANBULHalkların Demokratik Partisi (HDP) Eşbaşkanları Ertuğrul Kürkçü, Sabahat Tuncel ve milletvekili Levent Tüzel İstiklal Caddesi’nde bulunan parti il binasına geldi. Bir süre burada kalan HDP’liler daha sonra İstiklal Caddesi’nde yürüdü. Burada basın mensuplarına açıklama yapan Ertuğrul Kürkçü, “İstanbul’un her yerinde hüküm sürmekte olan olayları protesto ediyoruz. Şu anda İstanbul kendi güvenlik güçlerinin, kendi devletinin işgali altındadır. Kendi öz bayramımızı kutlamamız yasaklanmıştır. Hükümet 1 Mayıs’ta Taksim alanının işçilere yasaklamak istedi, ama bütün İstanbul Taksim 1 Mayıs alanı haline geldi. Güvenlik önlemleri nedeniyle işçiler işlerine bile gidemediler. Nerden baksan tutarsızlık nerden baksan ahmakça" dedi. Gelişmeleri takip ettiklerini söyleyen Kürkçü, işçi ve emekçilerin yanında olmaya devam edeceklerini belirti.

Öte yandan HDP’liler İstiklal Caddesi’ne girdikleri sırada onlarla birlikte caddeye girmek isteyen yaklaşık 30 kişilik gruba polis izin vermedi. Yaşanan gerginlik grubun dağılmasının ardından sona erdi.

(Özkan ARSLAN - Erhan TEKTEN / DHA) 


Beyoğlu Karakolu'ndan gözaltı fotoğrafları


Berlin Büyükelçisi İstanbul'da 1 Mayıs mağduru oldu


'Başörtülü bacılar'a da gaz


CHP'li vekilden 'polis gerçek mermi kullandı' iddiası


Polisin kapattığı caddelerde esnaf top oynadı!


DİSK kortejinde gaz maskeli vekiller