HDP'nin seçim aracına silahlı saldırı

HDP'nin seçim aracına silahlı saldırı
HDP'nin seçim aracına silahlı saldırı
Bingöl'ün Karlıova İlçesi Serpmekaya mevkiinde silahla ateş açılmış olarak bulunan HDP minibüsünün şoförü Hamdullah Öğe öldürülmüş olarak bulundu.

RADİKAL - Bingöl'ün Karlıova İlçesi'nde HDP'ye ait seçim aracının şoförü Hamdullah Öğe, silahla vurularak öldürülmüş olarak bulundu. Öğe'yi öldüren saldırganların minibüse de silahla ateş açtığı belirlendi. Karlıova HDP İlçe Başkanlığı'na ait olan ve seçim çalışmalarında kullanılan minibüs, bu akşam saatlerinde ilçeye 5 kilometre mesafedeki Serpmemaya ile Aşağıçayır mevkileri arasında terk edilmiş olarak bulundu. Minibüse silahlarla ateş açıldığı tespit edilirken, aracın şoförü Hamdullah Öğe'nin izine rastlanılmadı. Öğe'nin kaçırılma ihtimali üzerinde durulurken, bölgeye sevk edilen jandarma ekipleri çevrede arama tarama faaliyetinde bulundu.

MİNİBÜSE DE ATIŞ AÇILMIŞ
Öğe'nin cesedi minibüse yaklaşık 100 metre mesafede bulundu. Yapılan ilk incelemede Öğe'nin silahla ateş açılarak öldürüldüğü belirlendi. Saldırganların ayrıca HDP seçim minibüsüne de silahlarla ateş açtıkları tespit edildi.

Öğe'nin cesedi Karlıova Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Güvenlik güçleri araç ve çevrede geniş çaplı incelemelerde bulundu. Saldırgan ya da saldırganları yakalamak için bölgede geniş çaplı araştırma başlatıldı. 

(DHA)


  http://www.radikal.com.tr/137237513723753

  YORUMLAR
  (3 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  YAZIKLAR OLSUN - m.rozbilen

  Sayın C.Başkanım, her gün HDP'yi eli kanlı terör örgütü uzantısı ve saldırgan olarak niteleyeceksiniz ama saldırıya uğrayan ve eli kanlı katillerce katledilen onlar. Bu nasıl iş? Siz bu ülkenin güvenliğinden de sorumlu değil misiniz? Halkı HDP'ye karşı kışkırtmak hangi kitaba sığar? Bu mudur adaletiniz, inancınız? HDP yasal bir parti değil mi? Ona oy veren milyonlar yurttaşlarımız değil mi? Neden onları hedef gösterip birilerini kışkırtıyorsunuz? Sizi temin ederim bu seçim sizin sonunuzun başlangıcı olacaktır.

  öldürerek çözemezsiniz... - hevi arin

  Bizleri katlederek sorunu çözebilseydiler, 90'lı yıllarda çözerlerdi. Olmadı, olmayacak... ölüme inat seçime gidiyoruz. Barajı geçmek bu katillere verilecek en güzel cevap olacak...

  Cilginlarin isidir! - user617883

  Kimlerin yaptigi gayet asikar yazmama bile gerek yok...tipki cilgin projeleri gibi kendileri de cilginlar...iktidar elden gidecek korkusuyla nereye saldiracaklarini sasirdilar...Lutfen dostlar, 7 haziran da oylarimizi HDP ye verelim ki bu kabustan bir an once uyanalim...Yoksa omur billah kabus dolu bir hayatimiz olacak !!!