HDP'nin taziye çadırına polis engeli

HDP'nin taziye çadırına polis engeli
HDP'nin taziye çadırına polis engeli
HDP Beyoğlu İlçe Teşkilatı Gençlik Koordinasyonu üyelerinin taziye çadırı kurmasına izin vermeyen polisle grup arasında gerginlik yaşandı.

RADİKAL - HDP Beyoğlu İlçe Teşkilatı Gençlik Koordinasyonu'ndan bir grup, Suruç'ta gerçekleştirilen bombalı saldırıda ölenler için taziye çadırı kurmak üzere İstiklal Caddesi'nde bir araya geldi. Polis, güvenlik gerekçesiyle taziye çadırı kurulmasına izin vermeyince kısa süreli arbede yaşandı. Çadırdan vazgeçen grup caddede stant açtı.

HDP'li 20 kişilik grup, Şanlıurfa 'nın Suruç ilçesinde meydana gelen bombalı saldırıda ölenler için taziye çadırı kurmak üzere İstiklal Caddesi'nde toplandı. Çadırın çubuklarını kurmaya başlayan grupla güvenlik gerekçesiyle çadıra izin vermeyen polis arasında gerginlik yaşandı. Çadırın Mis Sokak'ta kurulmasını isteyen polis ile partili gençler arasında dakikalarca pazarlık yapıldı. İstiklal Caddesi'ne gruba müdahale için çevik kuvvet polisi çağırıldı. Polis çadırın çubuklarını kaldırdı. Bu sırada çevredeki vatandaşlar da gruba alkışları ile destek verdi. Grubun stant kurmaya razı olması ile gerginlik sona erdi. HDP'li kalabalık Suruç'ta ölenlerin fotoğraflarını stantta sergilediler. (DHA)

 


  http://www.radikal.com.tr/140122514012251

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  ANLAYIŞA BAK - m.rozbilen

  Bırak da insanlar, güvenliğinden sorumlu olduğun halde korumadığın ya da koruyamadığın katliama uğramış ölülerini rahat gömsün ve yasını tutsun. Ne var bunda? Taziye çadırı tam da bu vecibenin yerine getirilmesi için en uygun yer. Kimsenin binlerce insanı kendi evinde kabul edip ağırlaması mümkün mü? Taziye çadırını dahi AKP'nin anti propogandasının yeri kabul ederek saldırtmak vicdansızlıktır.