HDP'ye saldırı: Bayrağını indirdiler

HDP'ye saldırı: Bayrağını indirdiler
HDP'ye saldırı: Bayrağını indirdiler
HDP Bilecik il binası dün akşam saldırıya uğradı, sosyal medyada örgütlenip parti binasına gelen bir grup bayrağını indirdiler.

RADİKAL - Halkların Demokratik Partisi (HDP) Bilecik il binasına dün akşam saldırıya uğradı. Sosyal paylaşım sitelerinde yapılan çağrılarla akşam saatlerinde Cumhuriyet Mahallesi Şehitler Parkı’nda toplanan yaklaşık 2 bin kişilik grup İstiklal Mahallesi Gülistan Sokak’taki HDP İl binasına yürüdü.

Grup HDP il binasının önündeki parti bayraklarının indirip yerine Türkiye bayrağı asılmasını istedi.

IMC TV'nin haberine göre, Bilecik Emniyet Müdürü Ali Ekber Bektaş ve saldırgan grubun içinden biri HDP İl Eş Başkanı Ekrem Bedevi ile görüşerek parti bayramlarının indirilmesi talebinin yerine getirilmesini istedi. Ancak bu istemleri kabul edilmeyince saldırgan grup HDP il binası önünde asılı parti bayraklarını indirip, yerine Türk bayrağını astı. 


  http://www.radikal.com.tr/134817213481721

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  ... - user612787

  batıdaki şehirlere bakınca ırkçılık ne kadar rahat yuva kurmuş demokrasi insaniyet farklılık birileri için boş laflar bunlar şimdi aynısı doğuda yaşanınca ülke birbirine girince mutlu mu olacaksınız vandallığınızla bi de gezi için vandallık lafını ağzından düşürmeyenler bunları görünce ellerini ovuşturuyor tek dertleri hdp nin baraj altı kalması