@ismailsaymaz

Hedef gösterilen Revan'ın sahibi tehdit ediliyor

Bursa'da, eski DEP milletvekili Leyla Zana'nın ortağı olduğu iddiası üzerine yağmalanan Şay-Pa Market ve aynı dedikodunun zarara uğrattığı LC Waikiki'den sonra, bu kez de Bingöllü Maaruf Ataoğlu'nun Süleymaniye'de şubesi bulunan Revan lokantaları 'milliyetçi tefe' kondu.
Haber: İSMAİL SAYMAZ / Arşivi

İSTANBUL - Bursa'da, eski DEP milletvekili Leyla Zana'nın ortağı olduğu iddiası üzerine yağmalanan Şay-Pa Market ve aynı dedikodunun zarara uğrattığı LC Waikiki'den sonra, bu kez de Bingöllü Maaruf Ataoğlu'nun Süleymaniye'de şubesi bulunan Revan lokantaları 'milliyetçi tefe' kondu.
Ataoğlu'nun kurduğu 'Asil' şirketler grubu, yaklaşık 20 yıl önce 'Asilsan' adlıyla inşaat sektörüne girdi. 1988'deyse bugün Beylikdüzü, Taksim ve Süleymaniye'de üç şubesi olan Revan lokantaları kuruldu. Asilsan, çoğu Türk firması gibi Süleymaniye ve Erbil'de ihale alıyor. Şirket, Tercüman gazetesinin 8 Kasım'daki 'Talabani İstanbul'da para basıyor' manşetine dek normal çalışmasını sürdürüyordu. Gazete, haberinde, 'PKK hamisi peşmerge liderinin Türkiye'den servet götürdüğü restoranları ortaya çıkardı' diyerek, Revan'ın Talabani'ye ait olduğunu öne sürüyordu. Ayrıca Revan'a
asılan bayrağa ilişkin de, "Çok da Türk oldukları için Türk bayrağı astılar!" deniliyordu.
Şirketin sahibi Ataoğlu, bu haber sonrası iki kez tehdit telefonu aldı, Pera Revan müşteri kaybetti. Bir çalışan ailesinin baskıları sonucu işinden ayrıldı.
Ataoğlu, Irak Cumhurbaşkanı Celal Talabani ile bir ilgilerinin olmadığını, sadece Kuzey Irak'ta yatırımlarının bulunduğu belirterek şöyle konuştu: "Kürt milliyetçi cepheyle bunların (Tercüman) yaptıkları aynı; insanları kamplaşmaya götürecek, öteki yapma gayreti içinde olunmamalı. Birileri Mehmetçiğe kurşun sıkıyor ama bütün Kürtler potansiyel suçlu görülmemeli."
Polise başvuran Ataoğlu, Tercüman gazetetesi aleyhinde suç duyurusunda da bulunacak.