Hediye parasıyla 'yeni' bir okul

Arıkanlı Holding, yılbaşı promosyonu bütçesi için ayırdığı 100 milyar lirayla, 10 günde Maltepe Cumhuriyet İlköğretim Okulu'nun tüm eksiklerini giderdi.

İSTANBUL - Arıkanlı Holding, yılbaşı promosyonu bütçesi için ayırdığı 100 milyar lirayla, 10 günde Maltepe Cumhuriyet İlköğretim Okulu'nun tüm eksiklerini giderdi. Sosyal sorumluluk projesine 'İnci Değerindeki Gençlerimize Hepimizden Bir Hediye' adı verildi.
Holding, İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün yardımıyla eksikleri olduğu saptanan Maltepe Cumhuriyet İlköğretim Okulu'na el attı. Okulun zemin katına duvarlar örüldü, elektrik ve su tesisatı yapıldı. Eskiden boş duran zemin katta ise, şimdi fen ve dil laboratuvarından kütüphaneye, iş atölyesine kadar birçok etkinlik odası var. Okulda çok amaçlı toplantı salonu, spor salonu ve öğrencilere de kışlık giyecek yardımı yapıldı. İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Balıbey, "Bugün bir kişi mutlu olmadı, bir gelecek mutlu oldu" dedi.
Arıkanlı Holding Eğitim-Sağlık Turizm Grup Başkanı Ebru Arıkanlı ise sadece yeni okul yapmanın yeterli olmadığını, onarıma ve modern koşullara ihtiyacı olan yüzlerce okul bulunduğunu söyledi.