'Hekimlik yemini' edip 'gezi parkı' pankartı açtılar

'Hekimlik yemini' edip 'gezi parkı' pankartı açtılar
'Hekimlik yemini' edip 'gezi parkı' pankartı açtılar
Bülent Ecevit Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden mezun olan öğrenciler, diplomalarını alıp hekimlik yemini ettikleri törenin sonunda, 'Hipokratın askerleriyiz, kahrolsun bağzı şeyler, direngezi' yazılı pankart açtı

ZONGULDAK - Üniversitenin Merkez Kampüsü'ndeki Spor Salonu'nda düzenlenen törende, tıp fakültesini birincilikle bitiren Mehmet Çelik, 2'nci Mehmet Gencer ve 3'üncülüğü paylaşan Melike Kefeli, Ayçin Darıcı, Duygu Sevinç ile Ebru Taşpınar'a plaketleri verildi. Zonguldak Belediye Başkanı CHP 'li Muharrem Akdemir'in de katıldığı törende protokol konuşmalarının ardından fakülte birincisi Mehmet Çelik, mezuniyet kütüğüne isminin bulunduğu plaketi çaktı. Ardından da mezun olan 59 öğrenciye diplomaları verildi. Süheyla Savaş, diplomasını kucağındaki 7 aylık oğlu Mustafa Emre ile birlikte aldı. Hep birlikte hekimlik yemini ederek mesleğe ilk adımı atan öğrenciler, daha sonra da keplerini havaya fırlatarak mezuniyet coşkusu yaşadı. Bu sırada bir grup mezun öğrenci , altında, 'Direngezi' notu yazan, 'Hipokratın askerleriyiz, kahrolsun bağzı şeyler' yazılı pankart açtı. Bazı öğretim üyeleri de pankartı tutarak öğrencilere destek verdi. Tören, fotoğraf çektirilmesiyle sona erdi.(DHA/Durmuş Sevindik-Gürkay Gündoğan)


  http://www.radikal.com.tr/113945811394584

  YORUMLAR
  (4 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  radikalin emperyalizmin yollarını açması... - sadoge

  Sağlıktan nemalanan tam gün yasasına karşı çıkan bazı doktorlar da diren gezi diyorlardı. Emperyalist ilaç tröstlerinin ufak tefekten büyüklü promosyonlarına boyun eğmiş bazı doktorlarda diren gezi diyorlardı. Bilgisini kendinde saklayan asistanını eğitmeyen sistemi kendi bilgisine saklayan profesörü doçenti de diren gezi diyordu. Sömürüsüz bir sağlık sistemi isteyen gerçek solcular ise ne diren gezi diyorlardı. Nede emperyalizmin oyuncağı oluyorlardı. Radikal gazetesi de yayınlarıyla emperyalizme kaos kargaşa yollarını ülkemde açıyordu. Hangi yayınınız ülkeye birlik beraberlik verdi. Hangi yayınızız ülkeye barış sundu. Son bir ayı gözden geçirin.

  Doktor mu??? - tunc2013

  Kim demisti burada bir tanesi bir pilot icin kullanmisti bu ifadeyi cok sevdim o lafi burada kullanmakta yarar goruyorum.Size kimse doctor olamazsiniz demedi ki ADAM olamazsiniz denmisti.Umarim bu kirma yikma tutkunuzu hastaneye gelen hastalriniza karsi gosterirsiniz.

  Egilmemek gerek - Roza lüxemburg

  Zulmün karsisinda hala dik duran insanlarin oldugunu görmek gelecege dair umutlari yesertiyor. Adim belki kücük ama bilinmeli ki "büyük yolculuklar her zaman kücük adimlarla baslar"

  Biz farkındayız da - Selosl

  Diğerleri de farkına varsın artık, aydın insanların istekleri, mücadeleleri hep ortak, hülööööööö diyen mi yoksa doktor olan mı?