Helikopter can kurtardı

Yolu kardan kapanan Zavite Köyü'ndeki böbrek hastası Ömer Gür, Dağ ve Komando Tugay Komutanlığı'na ait helikopterle hastaneye ulaştırıldı.
Zavite Köyü'nde yaşayan böbrek hastası 50 yaşındaki Ömer Gür'ün...
Haber: BEHÇET DALMAZ / Arşivi

HAKKÂRİ - Yolu kardan kapanan Zavite Köyü'ndeki böbrek hastası Ömer Gür, Dağ ve Komando Tugay Komutanlığı'na ait helikopterle hastaneye ulaştırıldı.
Zavite Köyü'nde yaşayan böbrek hastası 50 yaşındaki Ömer Gür'ün sağlık durumu önceki gün ağırlaşınca, köylüler hastayı kendi imkânlarıyla 35 kilometre uzaktaki Hakkâri'ye götürmek istedi. 10 köylü, Ömer Gür'ü kızakla kente ulaştırmak için yola çıktı. Ancak kar kalınlığının 1 metreyi aştığı yolda sadece birkaç kilometre gidebilen köylüler geri dönmek zorunda kaldı.
Köylüler, hastalarının durumu iyice ağırlaşınca, Dağ ve Komanda Tugayı Komutanlığı'nı arayarak yardım istedi. Bunun üzerine askeri bir helikopter köye giderek Ömer Gür'ü aldı. Hakkâri Devlet Hastanesi'ne götürülen Gür, acil serviste tedavi altına alındı.
Köylerinin yolunun yılın büyük bölümünde kapalı olduğunu söyleyen böbrek hastası Gür şunları söyledi: "Diyaliz makinesine bağımlı yaşamak zorundayım. Fenalaşınca, beni kızakla getirmek istediler ama çok kar vardı. Çığ düşme tehlikesini de düşünüp geri döndük. Son çare olarak askerden yardım istedik. Allah askerimizi darda bırakmasın. Onlara minnet borçluyum."


    http://www.radikal.com.tr/7378597378590

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.