Helikopterli takip de alevleri söndüremedi

Polisin araç kundakçılarına yönelik 'helikopterli takip' çözümü de fayda vermedi, İstanbul'da üç araç daha yakıldı, Fatih'te bir kamyoneti kundaklamak üzere oldukları iddia edilen iki genç yakalandı.

İSTANBUL - Polisin araç kundakçılarına yönelik 'helikopterli takip' çözümü de fayda vermedi, İstanbul'da üç araç daha yakıldı, Fatih'te bir kamyoneti kundaklamak üzere oldukları iddia edilen iki genç yakalandı. Kundaklamalara tinerciler de Kadıköy'de bir minibüs yakarak katıldı. Kentte 9 Aralık'tan bu yana yakılan araç sayısı 80'i bulurken, Bahçelievler'de helikopter takibiyle yakalanan üç kişi tutuklandı.
Yüzleri maskeli olan üç kişi Yenibosna Çobançeşme Mahallesi'nde, müteahhit İsmail Çakmak'a ait park halindeki iki lüks minibüsü benzin döküp ateşe verdi. Mahalle sakinleri, itfaiye ekipleri gelmeden minibüsleri söndürdü. Minibüsler kısmen yanarken saldırganlar yaya olarak kaçtı. Çakmak, "Çok şükür kaskomuz var" dedi. Kadıköy Rasimpaşa Mahallesi Uzunhafız Sokak'ta park halindeki bir minibüs de 'tinerci' diye bilinen gençler tarafından ateşe verildi. Minibüs alevlerin ardından kullanılamaz hale geldi.
Benzin bidonuyla yakalandılar
Aksaray Darüşşafaka Caddesi'nde ise bir kamyoneti kundaklamak istedikleri ileri sürülen 18 yaşındaki Y.Ç. ile 15 yaşındaki G.E., Fatih Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından ellerinde bir bidon benzinle yakalanarak gözaltına alındı. Bahçelievler'de, iki aracın yakılmasına ilişkin helikopter desteğiyle yapılan takip sonucunda üç kişi Kocasinan Mahallesi'nde gizlendikleri inşaatta yakalandı. Nöbetçi mahkemeye sevk edilen zanlılardan Bahtiyar İ., Ali Y. ile Cahit Ö. cezaevine gönderildi. Böylece İstanbul'da kundaklama iddiasıyla tutuklanan zanlı sayısı altıya çıktı.