Hem ağlarım, hem gülerim!

Hem ağlarım, hem gülerim!
Hem ağlarım, hem gülerim!
Anaokulu ve birinci sınıflar için ders zili çaldı


MUSTAFA ÖZDABAK

İSTANBUL – İlköğretim birinci sınıf ve okul öncesi öğrencileri için ders zili çaldı ve minikler eğitime başladı. Minik öğrenciler ilk günde anne babalarından ayrılmak istemedi. Özellikle anaokulu öğrencilerinin anne babaları, bir süre sınıflarda kalarak, çocuklarına moral verdi.

Taksim'de yeni eğitim-öğretim yılı dolasıyla Taksim Cumhuriyet Anıtı'nda düzenlenen törene İstanbul Vali Yardımcısı Feyzullah Özcan,Gazetelerde bir süre önce görevden alındığı haberleri çıkan İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Ata Özer, Beyoğlu Milli Eğitim Müdürü Osman Balcı ile çevredeki ilköğretim okullarından öğrencilerin yer aldı. İstiklal Marşı'nın okunuşu ve saygı duruşunun ardından anıta çelenkler konuldu.

 


VELİLERE DE SERTİFİKA

 

 

Medyada bir süre önce görevden alındığı haberleri çıkan İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Ata Özer, DHA muhabirinin soruları üzerine, kendisine görevden alınışıyla ilgili herhangi bir yazı gelmediğini belirterek, “Halen milli eğitim müdürü olarak görevi sürdürüyorum. Vakti geldiğinde ayrılırız.” dedi. Özer, Milli Eğitim Bakanlığı'nın öğrencilerin eğitimi için gereken her şeyi yaptığını da kaydederek “Kitapları sıralarının üzerinde. 220 bine yakın öğrenci ilk defa okulla tanışıyor. Onlara her türlü imkanın verilmesine, ruhlarının okşanmasına, öğretmenlere alışmasına, arkadaşlık kurmaları için öğretmen ve idarecileri tarafında ne varsa yapılıyor. Cumhuriyet tarihinde ilk kez öğretmen-veli projesi de başlatıldı. Katılım çok büyük... Veliler çok mutlu. Çocuklarıyla nasıl irtibat kuracaklarını hepsini öğreniyorlar. 5 gün de onların eğitimi sürecek. Onlara da yaklaşık 200 bin sertifika dağıtmayı planlıyoruz” dedi.

UYUM PROGRAMIYLA SIKILMAYACAKLAR
Saat 09.00'dan 12.00'ye kadar okullarda kalacak öğrenciler uyum programı çerçevesinde öğretmenlerini, okullarını tanıyacaklar. 18 Eylül kadar sürecek programda öğrenciler çeşitli etkinliklere katılarak arkadaşlarıyla tanışacak, şarkılar söyleyecekler. Uyum programlarıyla öğrencilerin okullara iyi bir başlangıç yapması amaçlanıyor. (dha)