Hem dayak yedi, hem hapse girdi

Polis 'Mukavemet etti' diyor, görüntüler yalanlıyor

 

Adobe Flash Player YükleAdobe Flash Player Yükle

 

 

 

 Süleyman EKİN


Antalyalı Melek Şenses, 'polise mukavemet' suçundan bir aydır tutuklu bulunan 24 yaşındaki oğlu Hanifi Şenses'in, polisler tarafından biber gazı sıkılıp yere yatırıldıktan sonra dövüldüğünü iddia etti. Büfe önündeki dayağın, güvenlik kamerasına yansıyan görüntülerini gazetecilere dağıtan anne Şenses, oğlunu döven polis memurlarının cezalandırılmasını istedi.
Olay, kentin en işlek semtlerinden olan Örnekköy'de bulunan Örnekköy Büfe'de geçen 28 Mayıs günü akşam saatlerinde meydana geldi. Büfe sahipleri ile kiracı arasında para anlaşmaslığı yüzünden kavga çıktı. Kavgayı ayıramayan çevre esnafı polis çağırdı. Kısa sürede olay yerine gelen resmi ve sivil polis ekipleri tarafları ayırmakta güçlük çekince havaya iki el ateş etti. O gün izinli olan ve taraflar ayrıldıktan kısa süre sonra olay yerine gelen büfe çalışanı Hanifi Şenses, büfeye girmesine izin vermeyen polis memuru Serkan Kılıç (yanda) ile tartıştı. Çıkan arbede sırasında biber gazı sıkılarak gözaltına alınan Hanifi Şenses'in polis memuru Kılıç'a mukavemette bulunup burnunu kırdığı iddia edildi. Şenses'in çevresini saran polislerin yere yatırdıkları genci dövmeleri, büfenin güvenlik kameraları tarafından saniye saniye görüntülendi. Elleri arkadan kelepçelenerek polis merkezine götürülen Hanifi Şenses, çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine konuldu. Antalya 2'nci Asliye Ceza Mahkemesi'nde dün yapılan ilk duruşmada Hanifi Şenses'in tutukluluk halinin devamına karar veren mahkeme, duruşmayı 15 Temmuz'a erteledi.


ANNE: ADALET İSTİYORUM


Büfe önündeki dayağın güvenlik kamerasına yansıyan görüntülerini gazetecilere dağıtan anne Melek Şenses, oğlunun polisler tarafından feci şekilde dövüldüğünü, buna rağmen suçlu gösterilerek cezaevinde tutulduğunu söyledi. Oğlunun olay gecesi götürüldüğü polis merkezinde de darp edildiğini iddia eden anne Melek Şenses, "Olay günü de evde dinleniyordu. Büfede kavga çıktığını haber veren telefonla evden ayrıldı. Sonradan güvenlik kamerasında gördüm ki oğlumu etrafını saran polisler önce biber gazı sıkıyorlar, sonra da acımasızca dövüyorlar. Oğlumu o halde görünce çıldırdım. Nasıl olur da oğlum hem dayak yer, hem de tutuklanır? Adalet istiyorum" diye konuştu.
Anne Şenses, burnunun kırıldığını iddia eden Önleyici Hizmetler Şubesi'nde görevli polis memuru Serkan Kılıç'ın burnunun kırılmadığını, sahte rapor aldığını da ileri sürdü. (dha)