Hem eğlendiler hem öğrendiler

Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı tarafından her yıl ülke genelinde düzenlenen yaz etkinliklerinin kapanış şenliği dün İstanbul'da iki eğitim parkı, altı öğrenim birimi, beş toplum merkezi ve iki okulda yapıldı.

İSTANBUL - Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı tarafından her yıl ülke genelinde düzenlenen yaz etkinliklerinin kapanış şenliği dün İstanbul'da iki eğitim parkı, altı öğrenim birimi, beş toplum merkezi ve iki okulda yapıldı.
Fındıkzade Eğitim Parkı'nda da düzenlenen kapanış şenliğine yaklaşık bin 800 öğrenci katıldı. Öğrenciler, parkta kurulan standlardaki gönüllülerle birlikte değişik etkinliklere katıldı. Kapanış şenliğinde ayrıca satranç ve masatenisi turnuvaları da düzenlendi. Yaz etkinlikleri kapsamında edebiyat saatlerinde şiirler ve öyküler okuyan öğrenciler, İngilizce saatinde ise yabancı gönüllülerin katılımıyla ingilizcelerini geliştirdi. Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı Genel Müdürü Duygu Erten yaz etkinliklerini sosyoekonomik düzeyi düşük çocuklar için yaptıklarını belirterek "Böylelikle çocuklar yazı hem eğlenerek, hem öğrenerek hem de sokağın karanlıklarından kurtularak geçiriyorlar" dedi.


    http://www.radikal.com.tr/7532207532200

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.