Hem sever hem döver polis bakar

Karşıdan karşıya dikkatli geçmediği için sinirlendiği eşine meydan dayağı atan koca, vatandaşlar tarafından güçlükle durduruldu.

KIRIKKALE - Karşıdan karşıya dikkatli geçmediği için sinirlendiği eşine meydan dayağı atan koca, vatandaşlar tarafından güçlükle durduruldu. Mağdur eş, polisin gözleri önünde, "Karım değil mi ister severim ister döverim" diyen öfkeli kocayla birlikte evine gönderildi. Olay önceki gün Kırıkkale'de Cumhuriyet Meydanı'yla Hürriyet Caddesi'nin kesiştiği işlek noktada meydana geldi.
Bayram alışverişinden dönen Mehmet A., otomobilden indirdiği eşi Emine'nin dikkatsiz davrandığını görünce sinirlenip otomobilden fırladı. Az daha otomobil altında kalacağı gerekçesiyle eşine tokat atmaya başlayan Mehmet A.'yı çevredeki vatandaşlar durdurdu. Polis yumuşattı. Çift otomobile binip gitti. Oysa 4320 sayılı Ailenin Korunmasına Dair Kanuna göre, fiziksel şiddet, şikâyete bağlı bir suç değil. Üç-altı ay hapis cezası gerektiren bu suçla ilgili olarak polisin 'mağdur kadın' şikâyette bulunmasa dahi işlem yapması gerekiyor. (aa, Radikal)