Hem sıcak hem yağmur geliyor

Yağışlı hava yurdu terk ederken, yeni bir yağışlı hava hafta sonu batı bölgelerinden başlayarak tüm yurtta etkili olacak.

İSTANBUL - Yağışlı hava yurdu terk ederken, yeni bir yağışlı hava hafta sonu batı bölgelerinden başlayarak tüm yurtta etkili olacak. Hava sıcaklıkları da 2 ile 10 derece arasında artacak.
Trakya, Ege, Akdeniz, Marmara ve İç Anadolu'da bugün parçalı bulutlu bir hava görülürken, Karadeniz ve Güneydoğu Anadolu'da sağanak yağış, İç Anadolu ve Doğu Anadolu'da kar yağışı etkili olacak. Yarın batıda güneşli hava yerini sağanak yağışa bırakırken, Güneydoğu'da kar bekleniyor, diğer bölgelerde hava açık olacak. Marmara, Ege ve Akdeniz pazar gününe yine sağanak yağışla uyanacak. Doğu Karadeniz ve Güneydoğu Anadolu'da hava, az bulutlu ve açık olurken, diğer bölgelerde yağmur görülecek.
Turhal'da sel can aldı
Birkaç gündür süren yağmur ise yurdun bazı bölgelerini olumsuz etkiledi. Tokat'ın Turhal ilçesinde önceki akşam başlayan sağanak yağmur, sabaha kadar sürünce ilçeden geçen Dazya Deresi taştı. Derenin üzerindeki köprü su altında kaldı ve yıkıldı. Sel sularına kapılan 63 yaşındaki Nusrettin Bozmaz, hayatını kaybetti. Sel nedeniyle Borsa, Hamam ve Barbara mahalleleri sular altında kaldı. 100'ün üzerinde küçük ve büyükbaş hayvan telef oldu. Evlerinde mahsur kalan 100 kişi, belediye ekiplerince kurtarıldı.
Trakya'da kar yağışı sürerken, Meriç ve Tunca nehirlerinde su seviyeleri düştü. Bartın'ın Güzelcehisar sahilinde hortum, paniğe neden oldu. 10 dakika denizin üzerinde görülen hortum, denizdeki suyu yukarıya çekti. (Radikal, dha)


    http://www.radikal.com.tr/7397397397390

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.