'Hemşire Partisi' ayıbı için valiliklere yazı gönderildi

'Hemşire Partisi' ayıbı için valiliklere yazı gönderildi
'Hemşire Partisi' ayıbı için valiliklere yazı gönderildi
Antalya'daki otel ve kulüpler tarafından düzenlenen 'Nurse Party: Hemşire Partisi' ve 'Emergency Party: Acil Durum Partisi' haberleri üzerine Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü, 81 il valiliği il sağlık müdürlüklerine gönderdiği yazıda, konunun tespiti halinde ilgililerin uyarılarak gereken idari ve yasal işlemlerin yapılması talimatını verdi.

RADİKAL - Antalya'da Ceila Club tarafından 14 Ağustos'ta düzenlenen 'Emergency Party'nin iptalini isteyen Türk Hemşireler Derneği (THD) Antalya Şube yöneticileri ile Antalya Sağlık Platformu bileşenleri, Ceila Club yetkililerini kınayıp, eğlencenin iptalini istedi, ancak hiçbir yanıt alınmadı.

CİNSEL NESNE, EROTİK ÖĞE

Bunun üzerine THD Antalya Şubesi, 14 Ağustos'ta yapılacağı duyurulan parti için kulüp yöneticilerine kınama yazısı gönderdi. Hemşirelerin cinsel bir nesne, erotik bir öğe olarak gösterildiği, toplumu hemşireleri bu biçimde görmeye ya da düşünmeye ittiği belirtilerek konunun muhataplarına kınama yazısı gönderildi. Kınama yazısında, "Bu afişin kullanılması aynı zamanda toplumda kadına yönelik eşitsizliğin, cinsiyet ayrımının sürdürülmesine de katkı sunmaktadır. Çünkü yakın tarihe kadar hemşirelik yalnızca kadınların edindiği mesleklerden biri olarak görülmekteydi" denildi.

FOTOĞRAFLAR SOSYAL MEDYADA PAYLAŞILDI

Kulüp yetkilileri 'partiyi erteledik' demelerine karşın, aynı tarihte Ceila Club'de çekilen fotoğrafların sosyal medyada yer alması üzerine THD Antalya Şubesi ile Sağlık Platformu Bileşenleri Ekim 2015'te Sağlık Bakanlığı'na, hemşirelik mesleğinin adının bu tür etkinliklerde kullanılmaması için yaptırım uygulanması konusunda başvuruda bulundu.

81 İL VALİLİK İL SAĞLIK MÜDÜRLÜKLERİNE

Sağlık Bakanlığı, Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü, THD Antalya Şubesi'ne gönderdiği yanıtta, “Başvurunuzda bahsedilen konuların tespiti halinde ilgililerin uyarılarak gereken idari ve yasal işlemlerin yapılması hususunda 81 il valiliği il sağlık müdürlüğü talimatlandırılmıştır" dedi. (Erol AKKIR/ANTALYA/DHA)


  http://www.radikal.com.tr/147813414781342

  YORUMLAR
  (2 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Dünya sizin etrafınızda dönmüyor - generalduncan

  Birilerinin beğenmediğiniz bir davranışını ayıplamak, kınamak başka bir şeydir, elindeki idari gücü kullanarak durdurmaya, engellemeye, yasaklamaya çalışmak bambaşka bir şeydir. Birincisi demokratik olandır, çünkü insanların ne düşüneceğini siz belirleyemezsiniz. Başkalarının ne düşüneceğini ve nasıl davranacağını etkileme hakkınız yoktur. Bu hak ker bireyin kendisine verilmiştir. İstediği gibi kullanır. İster hemşire kıyafeti giyer parti yapar, ister polis kıyafeti, ister itfaiyeci kıyafeti giyer. Kimse karışamaz. Beğenmeyen de katılmaz, beğnmediğini ifade eder. Eğer "bizim istemediğimiz şekilde davranmasınlar" diye ısrar ediliyorsa o ikinci yöntemdir. Diktatörlük, tiranlık, baskıcılıktır. Kimin nasıl davranacağına siz karar verebileceğinize inanıyorsanız, başkaları da size karıştığında itiraz edemezsiniz.

  türbanlı hemşireler erkek hastalara bakmıyor..türkiye 2015! - zebda

  thd nin başka işi yok mu? insanlar istediği gibi eğlenir..thd bunlarla uğraşıcağına erkek hastalara bakmayan türbanlı hemşireler sorununu çözsünler..insan mısınız hemşire mi islamcı partizan mı?