Hentbolcu kızlar ona minnettar

Çadırda börek ve çay satarak evini geçindirmeye çalışan Songül Güneş, kızının da forma giydiği Adana Şampiyonu Sağlık-spor kadın hentbol takımının 500 YTL'lik federasyon payını borç alarak ödedi ve Türkiye bayanlar hentbol birinci ligine terfi müsabakalarına katılmasını sağladı.
Haber: ADNAN POYRAZ / Arşivi

ADANA - Çadırda börek ve çay satarak evini geçindirmeye çalışan Songül Güneş, kızının da forma giydiği Adana Şampiyonu Sağlık-spor kadın hentbol takımının 500 YTL'lik federasyon payını borç alarak ödedi ve Türkiye bayanlar hentbol birinci ligine terfi müsabakalarına katılmasını sağladı.
Bartın'da bugün başlayarak pazar günü sona erecek karşılaşmalar için Sağlıkspor takımının ulaşım sorununu Adana Büyükşehir Belediyesi çözdü. Antrenör Kasım Şen, 500 YTL'lik federasyon payını ise bir türlü bulamadıklarını anlattı: "İmdadımıza Songül hanım yetişti. Katkı payı için gerekli 500 YTL'yi borç alıp bana verirken gözyaşlarımı tutamadım. Songül hanımın katkısı, Bartın'da sporculara doping etkisi yapacak. 2 milyonluk şehirde bir börekçi kadının gururlandıran katkısı, umarım bazılarını utandırır. Biz de Bartın'da en iyi şekilde mücadele edip, başarımızı Songül hanıma Anneler Günü hediyesi olarak vermek istiyoruz."
Songül Güneş ise çocukların bir yıllık emeğinin 500 YTL'lik katkı payının ödenememesi sonucu boşa gidecek olmasına üzüldüğünü, moralleri bozulan sporcuların gözyaşlarına dayanamadığını söyledi: "Son anda haberim oldu. Kızımla, arkadaşları ve antrenörlerine 'Siz üzülmeyin, kimse para vermezse, ben veririm' dedim. Çünkü hepsi ağlıyordu. Koskoca Adana'da bu çocukların gözyaşlarını durduracak bir babayiğit bulunamamıştı. Borç aldığım 500 YTL'yi Kasım hocaya verdim. Bu parayı da artık her gün iki üç saat fazla çalışıp ödeyeceğim. Çocuklar mutlu olsun yeter."


    http://www.radikal.com.tr/7449067449060

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.