'Hepimiz Hrant değiliz biz Hasanız Hüseyiniz'

Saadet Partisi (SP) Genel Başkan Yardımcısı ve 11 kişinin cezaevlerindeki ölüm oruçlarında can verdiği 1996 yılında Adalet Bakanı olan Şevket Kazan, Hrant Dink suikastıyla ilgili 'hassasiyetini' dile getirdi!

DİYARBAKIR - Saadet Partisi (SP) Genel Başkan Yardımcısı ve 11 kişinin cezaevlerindeki ölüm oruçlarında can verdiği 1996 yılında Adalet Bakanı olan Şevket Kazan, Hrant Dink suikastıyla ilgili 'hassasiyetini' dile getirdi!
Partisinin halkla ilişkiler toplantısı için Diyarbakır'da bulunan Kazan, SP il binasındaki basın toplantısında, şöyle konuştu: "Cinayet lanetlenmeli ama bunu kınayalım derken, yayımladığımız gazetelerin manşetlerine 'Hepimiz Hrantız, hepimiz Ermeniyiz' başlığı atmak yanlış. Biz Mehmet, Hasan ve Hüseyiniz. Biz Hrant değiliz, biz Ermeni değiliz. Ama
uşaklığın burasına kadar iniliyor. Bu, Ermeni soykırımı meselesi ABD Senatosu'ndan geçmesin diye ABD'ye yağcılıktır. Etnik kimlik bir tarafa, inançlarımızdan uzaklaşmaktır."
Şevket Kazan, cinayette CIA ve MOSSAD'ıın parmağı olduğunu iddia ederek "Bu cinayetlerin de arkasında CIA ve MOSSAD var ama yerli malı kullanıyorlar. Bize 'Biz Ermeni değiliz' bile dedirtiyorlarsa, kargaşa çıkarmayı başarıyorlar demektir" diye konuştu.