Her bölgeye ayrı uyarı

Devlet Meteoroloji Genel Müdürlüğü, sağanak ve fırtınaya bağlı olarak her bölgeye bir dizi uyarıda bulundu.

İSTANBUL - Devlet Meteoroloji Genel Müdürlüğü, sağanak ve fırtınaya bağlı olarak her bölgeye bir dizi uyarıda bulundu.
Marmara ve Ege'de sel ve soba zehirlenmesi: Lodosla birlikte görülecek yağışların İstanbul, Tekirdağ, Çanakkale, Edirne, İzmir, Balıkesir, Aydın ve Muğla başta olmak üzere Marmara ile Kuzey ve kıyı Ege'de etkili olması beklenirken, ani sel, su baskını, taşkın, çatı uçması, soba zehirlenmeleri yaşanabilir.
Denizciler, dikkat!: Rüzgâr, Marmara ve Kuzey Ege'de 7 ila
8 kuvvetinde fırtınaya, Güney Ege'de ise 6 ila 7 kuvvetinde fırtınamsı rüzgâra dönüşecek. Bu nedenle denizciler tedbirli olmalı.
Karadeniz ve Doğu'da sel: Karadeniz'de Zonguldak, Bartın, İnebolu, Trabzon, Rize, Artvin, Gümüşhane, Bayburt; Doğu Anadolu'da Erzurum, Erzincan, Tunceli, Bingöl, Batman, Hakkâri, Şırnak, Muş ile Adıyaman çevresinde kuvvetli rüzgârla birlikte sağanak bekleniyor. Kuvvetli rüzgârın hasarlı etkileri, sel ve su baskını olabilir.
Trakya ve İç Ege'de don: Trakya'da hafif kuvvette, özellikle Bursa ve Yalova çevrelerinde orta, yüksek kesimlerde kuvvetli, İç Ege ve Göller Bölgesi'nde hafif, yüksek kesimlerde orta kuvvette don bekleniyor. Bu bölgelerde hasat dönemindeki yetiştiriciler tedbir almalı.