'Her gün ölüp diriliyorduk'

'Her gün ölüp diriliyorduk'
'Her gün ölüp diriliyorduk'

Beytüşşebap’ta şehit olan 10 askerin Konya, Edirne, Bursa, Antalya, Muğla, Antep, Adıyaman, Gaziantep, Afyon ve İstanbul ’daki evlerinde yas var. Çavuş Ramazan Emre Ala’nın, Konya Karapınar’daki evine ilçe halkı adeta akın etti. Terhisine 90 gün kalan Emre’nin babası Seyyar Ala, ”Her gün ölüp ölüp diriliyorduk. Şehit haberini duymaktan korkuyorduk. Vatan sağolsun” dedi.
Piyade Er Emrah Karataban’ın Edirne İpsala’daki baba ocağında da üzüntü vardı. Bayraklarla süslenen evde konuşan baba Selman Karataban çok büyük üzüntü yaşadıklarını söyledi. Şehit er Süleyman Güleç’in İznik’teki aile evi de bayraklarla donatıldı. Şehit Uzman Çavuş Erdoğan Sönmez’in Antalya Kepez’deki babası İlyas Sönmez, çocuklarını daha iyi okutmak için Antalya’ya geldiğini belirterek, “Hukuk okuyor, bir yandan da uzmanlık yapıyordu. Gücüm yoktu okutmaya. Onun silahını verin bana, ben gideceğim” diye konuştu.
Asteğmen Burak Erdi Uysal’ın (23) memleketi, Muğla Köyceğiz’e bağlı Yangı Köyü’ne de ateş düştü. Anne Nazmiye Uysal, “Başka yer mi yoktu da çoçuğumu oraya gönderdiler” diye feryat etti. Uysal’ın Trakya Üniversitesi Mimarlık bölümü mezunu olduğu, vatani görevine geçen yıl Aralık ayında başladığı ve 7 ay önce Beytüşşebap’a gönderildiği öğrenildi.
Şehit Uzman Çavuş Ahmet Bozkurt’un Gaziantep’teki ailesi yasa boğuldu. Anne Rabia Bozkurt sinir krizi geçirirken, bir için Adana’da bulunan baba Ali Bozkurt’a haber telefonla verildi. Şehit Üsteğmen Sami Çiftçi’nin Afyonkarahisar’daki anne babası ve eşine acı haberi, subaylar ambulans eşliğinde verdi. Elazığ Belediye Başkan Yardımcısı olan amca Cemil Çiftçi, şehit babası Mehmet Çiftçi’nin yoğun bakımda olduğunu söyledi. Terhisine 59 gün kala şehit olan er Serdar Küpeli’nin (21) Adıyaman’daki ailesine de sağlık ekipleri müdahale etti. Şehit er Osman Yıldız’ın İstanbul Bahçelievler’deki evinin önünde de aile için ambulanslar bekletildi.