Her şey 150 YTL için: Yardım günü kavga çıktı

İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin ramazan para yardımı arbedeye yol açtı. 10 bin dar gelirli aileye 150'şer YTL'lik çeklerin dağıtımında, Konak'taki belediye binasının önünde kavgalar çıktı, kapı camları kırıldı.

İZMİR - Büyükşehir Belediyesi'nin verdiği 150'şer YTL'lik yardım çekinin dağıtımında izdiham çıktı. İzmir genelindeki 738 muhtar ile ilçe ve belde belediyelerinin işbirliğiyle 10 bin dar gelirli aile tespit edildi. Bu ailelerden, yardım çeklerini belirlenen günde belediyeden almaları istendi.
Çekin dağıtılmaya başlandığı 28 Ekim'den itibaren Büyükşehir Belediyesi önünde uzun kuyruklar oluştu. Dağıtımın düzenli olması için hak sahipleri ilçelere göre gruplara ayrıldı. Dün de Konak'tan gelen binlerce dar gelirli belediye önünde izdiham yarattı.
Önce sıra kavgası yapan vatandaşlar, daha sonra kapı önüne yığıldı, bazıları ezilme tehlikesi geçirdi. Altı ayrı masada çek dağıtımı yapan görevliler düzeni sağlamak için uzun süre içeriye kimseyi almadı. Tepki gösterenlerin attığı tekmelerle kapının camı kırıldı. 1.5 saat sonra kuyrukta bekleyenler gruplar halinde içeriye alınarak çekleri teslim edildi. Belediye ramazan ayı kampanyasında 2 milyon YTL dağıtacak.


    http://www.radikal.com.tr/7618097618090

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.