'Her şey dahil' içkisi üreten şebekeye suçüstü

Polis, Gaziantep'te Antalya başta olmak üzere turistik bölgelerdeki 'her şey dahil' kampanyaları düzenleyen otellere sahte içki satan 20 kişilik şebekeyi çökertti.

GAZİANTEP - Polis, Gaziantep'te Antalya başta olmak üzere turistik bölgelerdeki 'her şey dahil' kampanyaları düzenleyen otellere sahte içki satan 20 kişilik şebekeyi çökertti.
Dört ay önce içi sahte içki dolu bir kamyon yakalayan Gaziantep polisi teknik takibe başladı. Sahte içkilerin Şahinbey ilçesindeki bir imalathanede üretildiği belirlendi. 'Pehlivan' adı verilen operasyonda imalathaneye baskın düzenlendi. Sahte içkileri kamyona yükleyen 12 kişi suçüstü yakalandı. İçkilerin tatil bölgelerindeki dağıtımını yapan Faik Pehlivan ve Tolga Depeharman da Antalya'da gözaltına alındı. İmalathanede ise 16 bin 260 şişe sahte viski, brendi, cin, votka, 14 bin boş içki şişesi, binlerce sahte etiket ve şişe kapakları ile imalatta kullanılan kesafet çubuğu (yoğunluk ölçer), ölçü kapları, 10 kilo renklendirici, 18 litre esans, 30 litre etilalkol, tanklar, etiketleme aparatları, klişeler ele geçirildi. Olayla ilgili 14 kişi tutuklandı, beş kişi hakkında gıyabi tutuklama kararı çıkarıldı, bir yabancı uyruklu kişi hakkında ise yasal takip başlatıldı.
Sahte içkilerin şişesinden, etiketine kadar hemen her şeyinin orijinaliyle birebir olduğu belirtildi.