Her yerde eğitim

Cumhurbaşkanı Sezer'in eşi Semra Sezer, Ulusal Eğitime Destek Kampanyası'nda bugüne kadar yaklaşık 3 milyon 428 bin 559 kişiye ulaşıldığını açıkladı.
Sezer şunları söyledi: "Hayat boyu öğrenme çok önemli. Eğitim okulla sınırlı kalmamalı. Fırsat eşitliği ve kadınlarımızın eğitim olanakları artırılmalı."

ANKARA - Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer'in eşi Semra Sezer, Ulusal Eğitime Destek Kampanyası kapsamında, 3 milyon 428 bin 559 kişiye ulaşıldığını açıkladı. Semra Sezer ve Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, dün Ankara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsü'nün Avrupa Toplulukları Araştırma ve Uygulama Merkezi'nde (ATAUM) düzenlediği, 'Yaşam Boyu Öğrenme' sempozyumuna katıldı.
Sezer: Eşitlik önemli
Sempozyumun açılışında konuşan Semra Sezer, hayat boyu öğrenmenin ulusal eğitim için önemini vurguladı.
Eğitimin okulla sınırlı kalmaması, bilgi teknolojilerindeki yeniliklerin eğitim ve öğretimde kullanılması gerektiğini anlatan Sezer, "AB sürecine
ayak uydurmanın koşulu, eğitim olanaklarını geniş bir yelpazede sunabilmektir" dedi. Türkiye'de hâlâ çeşitli nedenlerle eğitim olanaklarından yararlanamayanların varlığına dikkati çeken Semra Sezer,
özellikle kadınların eğitilmesinin Türkiye için ayrı bir önem taşıdığını dile getirdi.
Sezer, başlatılan Ulusal Eğitime Destek Kampanyası'nın bu amaçla atılan adımlardan biri olduğunu ve bugüne kadar kampanya çerçevesinde
eğitim verilen vatandaş sayısının 3 milyon 428 bin 559 kişiye ulaştığını söyledi.
Kampanya çerçevesinde okuma ve yazma kurslarının yanı sıra beceri ve meslek kursları sunuluyor. Kampanya zorunlu ilköğretim çağında olup okul dışında kalan çocukların uyum kurslarına alınarak okula devam etmesini de sağlıyor.
"Her zaman, her yerde, herkes için eğitim" sloganıyla adımlar attıklarını anlatan Milli Eğitim Bakanı Çelik de, "Bilgi toplumuna ayak uydurmak için ömür boyu öğrenci olmalıyız" dedi.