Her yerde kar var

Karakış yüzünü göstermeye başlıyor. Hava sıcaklıkları hafta sonu 8 ile 10 derece arasında düşerken, yarın batı bölgelerine mevsimin ilk karının düşmesi bekleniyor. İstanbul'da yarın akşam karla karışık yağmur görülecek.

İSTANBUL - Karakış yüzünü göstermeye başlıyor. Hava sıcaklıkları hafta sonu 8 ile 10 derece arasında düşerken, yarın batı bölgelerine mevsimin ilk karının düşmesi bekleniyor. İstanbul'da yarın akşam karla karışık yağmur görülecek.
Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü'nün tahminlerine göre bugün Trakya, Ege kıyıları ile Batı Akdeniz'de yağmur bekleniyor. Diğer yerlerde hava az bulutlu ve açık olacak. Hava sıcaklıkları hafta sonu hissedilir derecede (8-10) derece azalırken, kar yağışı batı bölgelerinde etkili olacak. Yarın Trakya, Marmara, Batı Karadeniz'in iç kesimleri ile İç
Ege'de kar yağışı bekleniyor. Diğer bölgelerde ise yağmur etkili olacak. Kar pazar günü Karadeniz kıyıları, Doğu Anadolu'nun kuzeyi ile İç Anadolu'nun doğusunda sürecek. Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgeleri ile Orta ve Batı Karadeniz'de ise şiddetli yağış bekleniyor.
Don ve buzlanma uyarısı
Yetkililer, ani sıcaklık değişiklikleri ve don olaylarına karşı vatandaşları dikkatli olmaları konusunda uyardı. İstanbul Meteoroloji Bölge Müdürü Mustafa Yıldırım, "Yarın akşamdan itibaren etkili sağanak, fırtına, don, buzlanma ve ani sıcaklık değişikliklerinin oluşturabileceği olumsuz hava şartlarına karşı, ilgilileri ve vatandaşları dikkatli ve tedbirli olmaları konusunda uyarıyoruz" dedi.