Her yerde yağış var

Meteoroloji'ye göre bugün Trakya dışındaki tüm bölgelerde yağış olacak ve sıcaklıklar sıfırın altına düşecek. İstanbul'da kar yağışı bekleniyor. Vali Güler, "Zorunlu değilse özel araç kullanmayın" uyarısı yaptı.

İSTANBUL - Soğuk ve yağışlı hava yeniden tüm yurdu etkisi altına alacak. Meteoroloji'ye göre, bugün Trakya dışında tüm yurt yağışlı olacak. Kuzey, iç ve güney kesimlerde yağmur, Marmara'nın güney ve doğusu, İç Ege, Karadeniz'in iç kesimleri ile İç ve Doğu Anadolu'nun kuzeyinde kar bekleniyor.
İstanbul'da bugün kar ve karla karışık yağmur bekleniyor. Sıcaklığın -3 dereceye kadar ineceği belirtiliyor. Kar yağışı yarın da etkili olurken, hava sıcaklığı 1 ile 5 derece arasında seyredecek. Kar yağışı, perşembe günü kenti terk edecek.
'Arabalarla çıkmayın'
İstanbul Valisi Muammer Güler, kentte kar yağışının yoğun olmayacağını, 3-5 santimetre kar yağışı beklendiğini belirtti. Vali Güler, "Vatandaşlar dikkatli olsun, bugün mümkün olduğu kadar toplutaşıma araçlarını tercih etsinler. Okulların tatilini gerektiren bir durum görünmüyor, ama gelişen şartlara göre bakıp idari tedbirler alacağız" diye konuştu.
Bugün Trakya dışında tüm yurt yağışlı olacak. Kuzey, iç ve güney kesimlerde yağmur, Marmara'nın güney ve doğusu, İç Ege, Karadeniz'in iç kesimleri ile İç ve Doğu Anadolu'nun kuzeyinde kar bekleniyor. Yarın Marmara'nın batısı ile kıyı Ege dışında yağış sürecek, kuzey kesimlerde kar etkili olacak.


    http://www.radikal.com.tr/7394597394590

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.