Herkes onu Atatürk sandı ama...

Herkes onu Atatürk sandı ama...
Herkes onu Atatürk sandı ama...
Özel bir şirkette satış yöneticisi olarak çalışan 43 yaşındaki Koray Edin'in düğününden sonra çektirdiği bir fotoğraf Mustafa Kemal Atatürk zannedilince olanlar oldu.

RADİKAL- 43 yaşındaki Koray Edin'in fotoğrafını birçok kişi, Atatürk'ün fotoğrafı zannederek sosyal medya hesabından paylaştı. Koray Edin, fotoğrafın kendisine ait olduğunu anlatmaya çalışsa da, söz konusu fotoğrafın sosyal medyada yüzlerce kişi tarafından profil fotoğrafı olarak kullanılmasını engelleyemedi.

Evli ve 11 yaşında bir çocuk babası olan Koray Edin'in hayatı, düğününden sonra çektirdiği bir fotoğrafın, Cumhuriyet'in kurucu lideri Mustafa Kemal Atatürk zannedilerek binlerce kişi tarafından paylaşılmasının ardından değişti.Özel bir şirkette satış yöneticisi olan Koray Edin ve eşi, paylaşılan fotoğrafların altına sürekli yorum yazarak düzeltmek için ne kadar uğraşsalar da, sosyal medyadaki fotoğrafın Atatürk’e değil, kendisine ait olduğunu bir türlü anlatamadı.

Röportare'den Tarkan Kaynar'a konuşan Koray Edin, "Bu bizim nikahımızdan sonra İstiklal Caddesi’nde eşimle yürürken çekilen bir fotoğrafımızdan bir kesit. 24 Ağustos 2003. Fotoğrafla oynayan da benim bu arada. Bir 10 Kasım günü instagram’de “Atam İzindeyim” diyerek paylaştım. Kendimi Atatürk’e benzetmek aklımdan bile geçmemişti. Elimde sigaram olduğu için Atatürk’e mesaj gönderme duygusu içerisinde öylesine bir paylaşım yaptım." dedi. (KAYNAK: ODATV)