Herkese böyle patron lazım

Irak'ta kaçırılan tanker şoförü ile onu bulmaya giderken aynı kişilerin eline düşen tankerin sahibi, bir fırsatını bulup esaretten kurtulmayı başardı.

MARDİN - Irak'ta kaçırılan tanker şoförü ile onu bulmaya giderken aynı kişilerin eline düşen tankerin sahibi, bir fırsatını bulup esaretten kurtulmayı başardı. Korku dolu anları anlatan şoförler, rehinecilerin, 150 bin dolar istediğini söyledi.
Türkiye'den 12 gün önce Irak'ın Musul kentindeki Amerikan birliklerine akaryakıt taşıyan 55 yaşındaki Mehmet Uğurlu yönetimindeki tanker, bir grup tarafından durduruldu. Tankeri, ateşe verilen şoför Uğurlu, kaçırılarak Musul'da bir eve kapatıldı. Tankerin ateşe verildiğini ve şoförünün kaçırıldığını televizyondan gören tanker sahibi 33 yaşındaki Şükrü Bakay, Uğurlu'yu bulabilmek için Irak'a gitti. Bakay, taksiyle Musul'a giderken, aynı direnişciler tarafından kaçırıldı. Tesadüfen Uğurlu'nun kaldığı eve götürülen Bakay, şoförünü görmenin mutluluğunu yaşadı.
Bir süre sonra Uğurlu ile Bakay evden nasıl kaçacaklarının hesaplarını yapmaya başladı. Direnişcilerin evden uzaklaşmasını fırsat bilen Uğurlu ile Bakay, evin penceresini kırarak kaçtı. Saatlerce Musul sokaklarında koşturan ikili, daha sonra kiraladıkları bir otomobille Türkiye'ye ulaşmayı başardı.
Bakay, direnişçilerin kendilerinden bir daha Irak'taki ABD'lilere kesinlikle mal veya akaryakıt taşımamalarını istediklerini söyledi. Uğurlu ve Bakay, direnişçilerin kendilerinden 150 bin dolar istediklerini de anlattı.