Hey kanka uyan da balığa gidelim

Erdekli pelikan Osman'la sokak köpeği kankasının arasından su sızmıyor. Önce Balıkesir'in Marmara ilçesini mesken tutan, daha sonra Erdek'te ortaya çıkan pelikan Osman, bir sokak köpeğini arkadaş edinmişti.

BALIKESİR - Erdekli pelikan Osman'la sokak köpeği kankasının arasından su sızmıyor. Önce Balıkesir'in Marmara ilçesini mesken tutan, daha sonra Erdek'te ortaya çıkan pelikan Osman, bir sokak köpeğini arkadaş edinmişti. İkili gün boyu birlikte dolaşıp suyu bile aynı kaptan içiyor. İkili Erdek'in turistik çifti haline gelirken tek sorun zaman zaman köpeğin bulduğu gölgeliğe uzanıp tembellik etmesi. Bu zamanlarda pelikan Osman kankasının başına dikilip bir süre bekliyor, tembellik saati uzarsa arkadaşını gagasıyla dürtüp kaldırıyor.
Pelikan Osman, geçen yıl bir açılış için Marmara ilçesine giden eski İçişleri Bakanı Abdülkadir Aksu'yu protokol tribününün önüne kadar gelerek 'selamladığı' için medyatik olmuştu. Osman'ın gazetelerde boy boy, bakan karşısında kanatlarını açmış, boynunu yana devirmiş fotoğrafları çıkmıştı. (aa, dha)