'Heyecandan elim ayağım titriyor'

'Heyecandan elim ayağım titriyor'
'Heyecandan elim ayağım titriyor'

Uzman çavuş Zihni Koç, 2011 de kaçırılmıştı. Baba Veysel Koç Umutluyum diyor.

Kışanak PKK'nın elindeki kamu görevlilerinin 10 gün içinde bırakılabileceğini söyledi. Aylardır yol gözleyen aileler umutla bekliyor.

BDP heyetinin ikinci İmralı ziyareti sırasında Abdullah Öcalan, “Devletin elinde tutsaklar var. PKK ’nın elinde de tutsaklar var. Umarım en kısa zamanda ailelerine kavuşurlar” mesajını vermişti. BDP Eşbaşkanı Gültan Kışanak ise dün Erbil’de yaptığı basın toplantısında, şöyle dedi: “Murat Karayılan başkanlığında bir heyetle görüştük. Kaçırılan kamu görevlileri konusunda onları ailelerine kavuşturacak bir çalışma başlatacaklarını söylediler. Bu çalışmanın da 1 hafta-10 gün içinde bitmesi bekleniyor. BDP olarak da bu kişilerin ailelerine kavuşması için çalışmamızı sürdüreceğiz.” Bu açıklama uzun zamandır yakınlarının serbest bırakılmasını bekleyen aileleri daha da umutlandırdı.

Bir de gelseler...

Temmuz 2011’de kaçırılan uzman çavuş Zihni Koç’un babası Veysel Koç “Televizyondan duyduk. Çok mutlu olduk… Umutlu olmamak elimizde mi? Öyle mutluyum ki heyecandan elim ayağım titriyor. Başbakan’ın açıklamaları olsun, BDP olsun devamlı umudumuzu korumamızı sağladı. Bu işte emeği geçen herkesten Allah razı olsun” dedi.
2011’de kaçırılan kaymakam adayı Kenan Erenoğlu’nun ablası Hatice Diktaş “Bir gelsinler... Ancak o zaman tamamen mutluluğumuz o zaman tam olur” derken, polis Nadir Özgen’in babası, haberi Radikal’den öğrendi, önce inanmadı. Ardından “Seviniriz bırakırlarsa” diyebildi. 

PKK’nın elinde kimler var?

9 Temmuz 2011: 2’nci Zırhlı Tugayı’nda görevli astsubay Abdullah Söpçeler, uzman çavuş Zihni Koç ve sağlık memuru Aytekin Turhan Uz Lice’de kaçırıldı. Uz daha sonra serbest bırakıldı. Operasyona çıkan askerler ile PKK’lılar arasında 14 Temmuz’da Silvan’da çıkan çatışmada 13 asker şehit oldu.
12 Ağustos 2011: Muş Valiliği’nde kaymakam adayı olarak çalışan Kenan Erenoğlu Diyarbakır’a kız kardeşini görmeye giderken Kulp’ta kaçırıldı.
10 Eylül 2011: Polis memuru Nadir Özgen Van’ın Çatak ilçesinde kaçırıldı.
1 Ekim 2011: Uzman çavuş Kemal Ekinci, Şırnak’ta kaçırıldı. Ekinci, ROJ TV’de yayımlanan görüntülerinde “Durumumuz iyi; ama devlet ve Başbakan tarafından hiçbir çaba yok. Bizim için çabaların olmasını istiyorum” dedi.