Heyelan can aldı

Rize'nin Çamlıhemşin ilçesinde heyelan sonucu bir kişi öldü.

Rize ve çevresinde 18 saattir aralıksız süren yağış sonucu meydana gelen heyelan nedeniyle Çamlıhemşin'de bir kişi öldü, birçok yol heyelan ve dere taşması yüzünden ulaşıma kapandı.
Çamlıhemşin ilçesinin Çayırdüzü köyünde meydana gelen heyelanda, 40 yaşındaki Emine Kaçar, üzerine kaya düşmesi sonucu öldü. Aynı köyde, bir ev de heyelan nedeniyle yıkıldı. Ardeşen Küçükköy'de ve Çayeli ilçesinin Çukurluhoca köyü'nde de birer ev yıkıldı.
İkizdere-Erzurum karayolunun Kumluk mevkiinin 34. kilometresinin heyelan nedeniyle kapandığı ve ulaşımın kontrollü olarak tek şerit halinde verildiği belirtilirken, Rize'nin Ayrım-Çamlıhemşin karayolunun 5. kilometresinde de heyelan sonucu yolun kapandığı, aynı yolun 8. kilometresinde ise dere taşması sonucu yol tahribatı olduğu ve yolun tamamen trafiğe kapandığı bildirildi.
Karaçöl, Rize ve çevresinde meydana gelen heyelanlar nedeniyle kriz masası oluşturulduğu belirtilerek, vatandaşlar sele ve heyelana karşı daha dikkatli olmaları konusunda uyarıldı.
Rize'de son 18 saatte metrekareye 36 kilogram, Pazar ilçesinde ise 105 kilogram yağış düştü. Rize ve çevresinde yağışlar aralıksız olarak devam ediyor.