Heyelanda arama durdu

Koyulhisar ilçesine bağlı Sugözü Köyü'nün Kuzulu Mahallesi'nde geçen perşembe günü 15 kişiyi yutan heyelan, dün iki evi daha yıktı.

SİVAS - Koyulhisar ilçesine bağlı Sugözü Köyü'nün Kuzulu Mahallesi'nde geçen perşembe günü 15 kişiyi yutan heyelan, dün iki evi daha yıktı. 'Her an kayabilir' denilen milyonlarca ton toprağın yanı başında sürdürülen çalışmalar, 'bölge stabil hale' gelene kadar durduruldu. Yeni heyelan, köylülerin ümidini de kırdı. Babası ve kardeşi toprak altında kalan Sebahattin Demirci, yakınlarının toprak altından çıkarılması ümidini yitirdiğini belirterek, bölgenin toplu mezar olarak bırakılmasını istedi.
'Yukarıdan sesler geliyor'
Dört iş makinesiyle çalışma sürerken dün sabah yeniden toprak kayması oldu. 5 bin ton toprak, ilk heyelanı atlatan iki evi daha yuttu. Vali Yardımcısı Ali Mantı, "21 Mart günü yaptığımız kısmi çalışmalar neticesinde açtığımız mesafe, 22 Mart itibarıyla kapanmış. Yukarıda da her an hareket eden seslerin duyulduğu jeoloji mühendislerince söylendi. Hareket eden kütle her an gelebilir. Kriz Merkezi olarak, koşullar düzelene kadar, gözlemleme dışında hiçbir faaliyet yapmayacağız" dedi. (dha, aa)


    http://www.radikal.com.tr/7416917416910

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.