Heyet de 'gerginlik' de Samsun'da

Heyet de 'gerginlik' de Samsun'da
Heyet de 'gerginlik' de Samsun'da
Çözüm sürecinde halkla görüşlerini paylaşmak üzere Karadeniz turuna çıkan ancak dün Sinop'ta gün boyu saldırıya maruz kalan HDK heyeti gece Samsun'a geçti. Samsun'da sabah saatlerinde 50 kişilik bir grup TKP binasını taşladı.

Radikal.com.tr - İmralı’da gerçekleştirilen görüşmeleri ve çözüm sürecindeki gelişmeleri aktarmak için Karadeniz turuna çıkan Halkların Demokratik Kongresi (HDK) heyeti Samsun’da…

Dün Sinop'ta gün boyu süren gerginlik ve saldırıların geç saatlerde biraz durulmasının ardından polis araçlarıyla Sinop çıkışına kadar gelen heyet buradan sivil araçlarla Samsun'a geçti.

Gece saatlerinde Atakum ilçesindeki bir otele gelen heyeti, otelin girişinde bir grup karşılarken, polisin otel çevresinde ve içinde güvenlik önlemleri aldığı görüldü.

Milletvekilleri Sabahat Tuncel, Levent Tüzel, Ertuğrul Kürkçü ve Sırrı Süreyya Önder’in de yer aldığı heyet Samsun’da ilk olarak yerel ve ulusal basının kentteki temsilci ve çalışanlarıyla bir araya gelecek.


TKP’ye saldırı 
Bu arada HDK heyetinin Samsun ziyaretini ‘protesto’ amacıyla kent merkezinde toplanan bir grubun Türkiye Komünist Partisi (TKP) Samsun İl binasına taş atarak binanın camlarını kırdığı öğrenildi. “Sol” internet portalında yer alan habere göre bu sabah saat 08.30'da TKP Samsun binası önüne gelen yaklaşık 50 kişi taşlarla camları kırdı. Çevik Kuvvet ekiplerinin olay yerine gelmesi üzerine dağılan grubun, Cumhuriyet Meydanı'nda yeniden toplanacağı iddia ediliyor. 


İlgili haber:
HDK heyeti Sinop'taydı