Heyet de 'gerginlik' de Samsun'da

Heyet de 'gerginlik' de Samsun'da
Heyet de 'gerginlik' de Samsun'da
Çözüm sürecinde halkla görüşlerini paylaşmak üzere Karadeniz turuna çıkan ancak dün Sinop'ta gün boyu saldırıya maruz kalan HDK heyeti gece Samsun'a geçti. Samsun'da sabah saatlerinde 50 kişilik bir grup TKP binasını taşladı.

Radikal.com.tr - İmralı’da gerçekleştirilen görüşmeleri ve çözüm sürecindeki gelişmeleri aktarmak için Karadeniz turuna çıkan Halkların Demokratik Kongresi (HDK) heyeti Samsun’da…

Dün Sinop'ta gün boyu süren gerginlik ve saldırıların geç saatlerde biraz durulmasının ardından polis araçlarıyla Sinop çıkışına kadar gelen heyet buradan sivil araçlarla Samsun'a geçti.

Gece saatlerinde Atakum ilçesindeki bir otele gelen heyeti, otelin girişinde bir grup karşılarken, polisin otel çevresinde ve içinde güvenlik önlemleri aldığı görüldü.

Milletvekilleri Sabahat Tuncel, Levent Tüzel, Ertuğrul Kürkçü ve Sırrı Süreyya Önder’in de yer aldığı heyet Samsun’da ilk olarak yerel ve ulusal basının kentteki temsilci ve çalışanlarıyla bir araya gelecek.


TKP’ye saldırı 
Bu arada HDK heyetinin Samsun ziyaretini ‘protesto’ amacıyla kent merkezinde toplanan bir grubun Türkiye Komünist Partisi (TKP) Samsun İl binasına taş atarak binanın camlarını kırdığı öğrenildi. “Sol” internet portalında yer alan habere göre bu sabah saat 08.30'da TKP Samsun binası önüne gelen yaklaşık 50 kişi taşlarla camları kırdı. Çevik Kuvvet ekiplerinin olay yerine gelmesi üzerine dağılan grubun, Cumhuriyet Meydanı'nda yeniden toplanacağı iddia ediliyor. 


İlgili haber:
HDK heyeti Sinop'taydı


  http://www.radikal.com.tr/1122011112201121

  YORUMLAR
  (21 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  tkp den özür - mohikan123

  haber ilk servis edildiğinde tkp li 50 kişilik bir grubun heyete saldırdığı geçiyordu.haberi okuduğumda bende şaşkınlık geçirdim ama haber sonradan düzeltilmiş. yaptıgım yorum için TKP lilerden özür dilerim.

  barış - himone

  yorumlara bakınca barış kelimesini faşistlik sanan insanlar var. kürtler barışı o kadar çok istiyor ki bölgeden arapları ve türkmenleri kaçırmak için elinden geleni yapıyor, kürtler barışı o kadar çok istiyor ki 4-5 yaşındaki çocukların eline taş verip polisleri taşlatıyorlar, kürtler barışı o kadar çok istiyor ki ellerinde molotofla otobüsleri, dükkanları yakıyor. Bunların hepsini yaptıktan sonra diyorlar ki siz barış istemiyorsunuz. Bunları yapıyorsun üzerine bir de barış diyorsun. Hayır Ragıp Paşa boşuna dememiş "Şecaat arz ederken merd-i kıpti sirkatin söyler".

  ..... - bkkc

  Sayın mohikan123 olay çıkaran grubun TKP olduğunu nereden çıkardınız.Haberde geçmiyor.

  allah allah - sheikh

  tkp binasına neden saldırıyorsunuz a sersemler? ilkesel olarak onlar da sizden!

  sinop daki olaylar - kenoz

  HDK vekiller barisi anlatmak icin yola cikmis Sinoplu fasistlerde biz baris istemiyoruz diyorlar .Bu normal fasistler dunyanin neresinde baris istemislerki.Onlar ancak kandan ve kavgadan nemalanirlar.Aslinda esasa boluculerde insanlar arasinda ki farkliliklari ortaya koyarak onlar yaparlar. fasizme inat yasasin halklarin kardesligi.hem sinoplu fasistler ,hem Türkiyeli hemde dunyadaki fasistlere lanet olsun.eskiden dün sinopta irkcilik yapanlarin onderleri sinop a girememislerdi.Demekki fasistler özellikle sinop icin özel hazirlanmislar durum onu gösteriyor .kahrolsun fasizm. Yasasin baris istiyenler ve halklarin kardesligini savunananlar.

  şu provakasyon kelimesinden bıktık artık - bozkıradamı

  saygı duyduğumuz sırrı süreyya önder dün şöyle dedi: bunlar provakasyon,derin güçlerin işi,bir general adam toplamış,minübüslerle adam getirmiş vb.. arkadaş bıktık artık şu provakasyon,derin güçler,generaller bilmemneler yeter artık.kimsede demiyorki halk cahil olmasa kim provakasyon yapabilir.bütün suç halkın.bunu kabul edin artık.maraştada,sivastada,çorumdada cahil halk asıl suçluydu.dün sinopta olanlar sivasla,maraşla karşılaştıralamaz ama üzücü olaylar.insanlar eğitimsiz cahil olunca böyle oluyor işte.kendi düşüncesi olmayan,başkalarının sözüyle hareket eden tiplerden ne beklersiniz.gelsin bana provakasyon yapsınlar bakalım.

  İŞE BAK - mohikan123

  olay çıkaran grup TKP komünist parti üyeleriymiş kimi taşlamışlar türkiyenin en büyük sosyalistini sırrı süreyya önder digeri emep kurucusu sol akımın önderlerinden abdullah levent tüzel eski tüfek komünistlerden deniz gezmişin yoldaşı ertuğrul kürkçü yahu bu ülke nereye gidiyor.iş kürtler oldugunda solculuk ve komün izm kavramaları bile bir anlam ifade etmiyor.önemli olan tek şey kürt annesini görmesin......