Heyetlere bilgi verilmiyor

Bombalama olaylarını araştırmak için Hakkâri-Yüksekova-Şemdinli üçgeninde incelemeler yapan parti heyetleri resmi makamlardan bilgi alamadı.

HAKKÂRİ - Bombalama olaylarını araştırmak için Hakkâri-Yüksekova-Şemdinli üçgeninde incelemeler yapan parti heyetleri resmi makamlardan bilgi alamadı. İki astsubayın tutuklanmamasının nedenlerini soran heyetlere 'Ya suçlu değillerse' yanıtı verildi. AKP ve CHP heyetlerinin ardından Hakkâri'ye gelen SHP, Anavatan ve DTP'liler de Şemdinli Kaymakamı ve savcısıyla görüştüler. Bu bilgileri yeterli bulmayan heyetler görgü tanıkları ve halktan ayrıntı almaya çalıştı. CHP'li Esat Canan tüm heyetleri ayrı ayrı ziyaret ederek bilgilendirdi.
DTP eşbaşkanları Ahmet Türk ile Aysel Tuğluk da başta Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir olmak üzere çok sayıda belediye başkanıyla bölgeye geldi. 2 bin kişinin karşıladığı heyetin başkanı Türk, "Kaygılarımız giderilmedi" dedi. Şemdinli'deki lise öğrencileri can güvenlikleri olmadığı gerekçesiyle okulu boykot etti. Öğrenciler, failler yakalanıncaya kadar eylemin süreceğini açıkladı.


    http://www.radikal.com.tr/7631707631700

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.