'Hiç kimse unutturamaz'

KESK, Hak-İş, DİSK, Memur-Sen, TMMOB, TTB ve Türk Diş Hekimleri Birliği'nin yaptığı ortak açıklamada...

ANKARA - KESK, Hak-İş, DİSK, Memur-Sen, TMMOB, TTB ve Türk Diş Hekimleri Birliği'nin yaptığı ortak açıklamada, Hakkâri'nin Şemdinli ilçesindeki olayların sulandırılmasına, ötelenmesine, unutturulmasına, yönlendirilmesine, karartılmasına asla rıza gösterilmeyeceği vurgulandı.
KESK Genel Başkanı İsmail Hakkı Tombul, Mülkiyeliler Birliği'nde düzenlenen basın toplantısında, emek ve meslek örgütlerinin ortak görüşlerini açıkladı. Tombul, "Bu olaylar yumağı içinde kimi devlet görevlilerinin isminin geçmesi, kiminin 'suçüstü' yakalanması, kiminin de hâlâ açıklığa kavuşmamış olması, toplumun geniş kesimlerinde devlete ve demokratik geleceğe olan güveni ciddi ölçüde zedelemektedir" dedi. Tombul, bölgeye bir heyet gönderdiklerini ve gelen ilk bilgilerde 'orada farklı gerçekler olduğunun gözüktüğünü' söyledi.
'İç barış sağlanacak'
Demokratik Toplum Partisi (DTP) Eşbaşkanı Aysel Tuğluk, Ahmet Türk ile birlikte düzenlediği basın toplantısında, "Susurluk olayı tam aydınlatılmış olsaydı, Şemdinli olayı yaşanmayacak, Türkiye, iç barışını sağlayacak ve evrensel bir hukuk devleti olmanın standartlarına ulaşacaktı" dedi.
Doğu, Güneydoğu Sanayici ve İşadamları Dernekleri Federasyonu Genel Başkanı Şeyhmus Akbaş, yaşanan olaylardan bölge halkı kadar kendilerinin de tedirgin olduklarını söyledi. Akbaş, yatırımları ile ülke kalkınmasında pay sahibi işadamlarının sesine kulak verilmesini istedi.


    http://www.radikal.com.tr/7635367635360

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.