'Hiç uğruna kaybolan yaşamlar' dernekleşiyor

Dondurma almak için gittiği markette geçen yıl elektrik akımına kapılarak yaşamını yitiren sekiz yaşındaki Gökçen Göçer'in babası Hasan Fuat Göçer, insan hayatını hiçe sayanlarla mücadele amacıyla Yaşam Hakkı Derneği kuruyor.

GAZİANTEP - Dondurma almak için gittiği markette geçen yıl elektrik akımına kapılarak yaşamını yitiren sekiz yaşındaki Gökçen Göçer'in babası Hasan Fuat Göçer, insan hayatını hiçe sayanlarla mücadele amacıyla Yaşam Hakkı Derneği kuruyor. Marketin demir dış kapısına tutunduğunda, elektrik kaçağı nedeniyle hayatını yitiren Gökçen ile ilgili soruşturmaysa, bir yıldır İstanbul Adli Tıp Kurumu'ndan gönderilecek ölüm raporunu bekliyor.
Tüpgaz ve su bayiliği yapan ve geride kalan iki çocuğuyla üzgün bir hayat sürmeye başlayan baba Göçer, kızı adına kurduğu 'www.gokcengocer.com.tr' adlı sitede, Türkiye genelinde kendi yaşadıklarına benzer şeyler yaşayan 450 kişiye ulaşmış. "Hangi uygar ülkede, açık bırakılan rögar kapağından annesinin elleri arasından kayarak bir çocuğun yaşamını kaybettiğini duydunuz? Hangi uygar ülkede, serinlemek için süs havuzuna giren çocukları elektrik çarptığını ve onları kurtaran iki çocuk babasının öldüğünü duydunuz? Bu örnekleri çoğaltabiliriz" diyen acılı baba, dernek vasıtasıyla insanları 'İnsan yaşamı' hakkında daha bilinçli olmaya teşvik edip, gerekirse bu konuyu Meclis'e taşıyıp kanunlar çıkarttırmayı amaçlıyor.