Hiçbir yer Taksim değil, hiçbir yer direniş değil

Hiçbir yer Taksim değil, hiçbir yer direniş değil
Hiçbir yer Taksim değil, hiçbir yer direniş değil
Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Gezi Parkı olaylarında atılan sloganlarını birilerinin malzeme yapmaya çalıştığını belirterek, "Hiçbir yer Taksim değil, hiçbir yer direniş değil. Herkes direnişini de Taksim Meydanı'nı da işte buralardaki milli iradenin hak ve hukukuna teslim etmek zorunda" dedi.

EDİRNE - Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Gezi Parkı olaylarında atılan sloganlarını birilerinin malzeme yapmaya çalıştığını belirterek, “Hiçbir yer Taksim değil, hiçbir yer direniş değil. Herkes direnişini de Taksim Meydanı'nı da işte buralardaki milli iradenin hak ve hukukuna teslim etmek zorunda” dedi.

Edirne'deki programı sırasında bir gazetecinin, Beşiktaş Galatasaray derbisinde taraftarların 'Her yer Taksim her yer direniş' sloganları attığını hatırlatması üzerine Müezzinoğlu, “Birileri artık onu malzeme yapmaya çalışıyor. Hiçbir yer Taksim değil, hiçbir yer direniş değil. Herkes direnişini de Taksim Meydanı'nı da işte buralardaki milli iradenin hak ve hukukuna teslim etmek zorunda. Seçim yaklaşıyor, herkes elleri sıksın, gönüllerle iletişim kursun. Partiler de aldığı neticenin hakkını versin. Şimdi seçimler geliyor. Biz üzerimize düşen görevi yapacağız. Birilerinin milletin duygularını tahrik ederek milletin istikrarını bozmaya hakkı yok. Birilerinin bu ülkenin güçlü yolcuğunu engellemeye hakkı yok. Bu fotoğrafı millet çok net gördü. Taksim'de yapılmak istenen 3-5 ağacın sökülmek istenmesi değildir. Bu büyük bir oyundur. Birilerinin bu ülkenin ilerleyişini, demokratikleşmesini, sandık iradesini engellemeye yönelik bir harekettir, bir plandır. Bunu millet bozmuştur."