Hikmet Karaman 30 yıllık eşinden boşandı

Hikmet Karaman 30 yıllık eşinden boşandı
Hikmet Karaman 30 yıllık eşinden boşandı
Rizespor Teknik Direktörü Hikmet Karaman 30 yıllık eşinden boşandı. Mahkeme, Karaman'ın 30 milyon lira tazminat isteyen eşine 300 bin lira vermesine hükmetti.

RADİKAL-Rizespor Teknik Direktörü Hikmet Karaman’ın eşi ve 3 çocuğunun annesi Reşide Karaman'boşandı.  Mahkeme kadının istememesine rağmen çifti boşadı, teknik direktör Hikmet Karaman’ın ise 30 yıllık eşine 300 bin lira tazminat ile aylık 7 bin lira nafaka ödemesine karar verdi.Habertürk'ten Sedef Şenkal Demir'in haberine göre Rizespor Teknik Direktörü Hikmet Karaman’ın eşi ve 3 çocuğunun annesi Reşide Karaman, evine bakmadığı gerekçesiyle ünlü teknik adam hakkında 50 bin liralık tedbir nafakası davası açtı. Bu suçlamaya Hikmet Karaman’ın yanıtı ise karısına boşanma davası açmak oldu. Boşanmak istemeyen ve eşinin başka bir kadından çocuğu olduğunu öne süren Reşide Karaman, 30 milyon lira tazminat istedi. Mahkeme kadının istememesine rağmen çifti boşadı, Teknik Direktör Karaman’ın ise 30 yıllık eşine 300 bin lira tazminat ile aylık 7 bin lira nafaka ödemesine karar verdi.

 EVLİYKEN NAFAKA İSTEDİ

Boşanma süreci, Hikmet Karaman’ın eşi Reşide Karaman’ın para sıkıntısı çektiği gerekçesiyle kocasına tedbir nafakası davası açmasıyla başladı. 30 yıllık eşinin eve gelmediğini, çocuklar ile kendisinin maddi gereksinimlerini karşılamadığını ileri süren Reşide Karaman, kendisini sürekli aldattığını iddia ettiği kocasının başka bir kadından çocuğu olduğunu savundu. 48 yaşındaki Reşide Karaman bu durumu öğrenmesi üzerine 2005 yılında boşanma davası açtığını, eşinin yalvarmaları üzerine vazgeçtiğini öne sürerek, 3 çocuğunun alıştıkları standartlarda yaşamaları için 50 bin lira tedbir nafakası talep etti.

DAVAYA KARŞILIK DAVA

Eşinin tedbir nafakası istemine Hikmet Karaman’ın cevabı boşanma davası açmak oldu. Reşide Karaman, mahkemeye boşanmak istemediğini bildirdi ve davanın reddini istedi. 2 yıl süren boşanma davasında Reşide Karaman, 10 milyon lira maddi, 20 milyon lira manevi tazminat talep etti.

EŞİNE ŞİDDET UYGULUYOR İDDİASI

Çiftin 30 yaşındaki kızları Bengü Kübra Taş, tanık olarak verdiği ifadesinde babasının annesiyle ilgilenmediğini, “Başka bir kadının varlığını, hatta ondan çocuğu olduğunu öğrendik” dedi. 20 yaşındaki Bera Karaman da eve hiç gelmeyen babasını bir yabancı gibi gördüğünü kaydederek, “Ufak şeylerden kavga çıkarıp anneme şiddet uygulardı. ‘Sen kadın mısın’ diye küfür ediyordu. Kazancı çok iyi olmasına rağmen anneme çok zor para veriyordu. Annem geçinmek için para isterken adeta yalvarıyordu” şeklinde konuştu. Anadolu 10. Aile Mahkemesi, ‘Bu şartlarda evlilik süremez” diyerek çifti boşadı. Mahkeme, Karaman'ın eşine 300 bin lira tazminat ve 7 bin lira nafaka ödemesine karar verdi. Reşide Karaman, kararı temyiz etti.

 

TEDBİR NAFAKASI NEDİR?

Boşanma davası süresince, geçim ihtiyacı duyan eşe mahkeme kararıyla diğer eşin ödediği nafaka çeşidine tedbir nafakası deniliyor. Tedbir nafakası, boşanma kararının kesinleşmesine kadar sürüyor. Ödenmemesi halinde icra yoluyla tahsil ediliyor.