'Hindi' kıymete bindi

'Hindi' kıymete bindi
'Hindi' kıymete bindi
Karabük'ün ilçesi Eflani'de yılbaşı için yetiştirilen hindinin tanesi 40 ile 100 lira arasında satılıyor


Karabük’ün Eflani ilçesinde, yılbaşı için yetiştirilen 10 bin civarındaki hindinin tanesinin 40 ile 100 lira arasında satıldığı bildirildi.

Belediye Başkanı İbrahim Ertuğrul, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ilçelerinde yetiştirilen hindilerin çok özel, sağlıklı ve besili olduklarını söyledi.

Hindilerin, köylerde çiftçiler tarafından doğal ortamlarda yetiştirildiğini, kalitesi ve lezzetinin ise başka hiç bir yerde bulunamayacağını savunan Ertuğrul, şunları söyledi:

"Hindiler köylerde çiftçilerimiz tarafından özel olarak yetiştiriliyor. Yılda 10 bin civarında hindi satışa sunuluyor. İlçemizde pazartesi günleri kurulan pazarda hindi satışı yapılıyor, ayrıca her yıl hindi festivali düzenliyoruz. Özellikle yeni yıla girerken hindi tüketiminde büyük artış yaşanıyor. İlçemize gelen yerli ve yabancılar fiyatları 40 lira ile 100 lira
arasında değişen fiyatlarda hindi satın alıyorlar. Hindiler İlçe Tarım Müdürlüğü ekipleri tarafından sürekli kontrol altında tutuluyor. Hindiler gayet sağlıklı." (aa)