Hırsız bunu biliyor mu?

Doğuştan solunum rahatsızlığı olan 2.5 yaşındaki Zehra Sertkaya'nın bağlandığı solumun setinin elektrik kesintilerinde devreye giren jeneratörü çalındı.
Haber: MESUT IŞIK / Arşivi

KOCAELİ - Doğuştan solunum rahatsızlığı olan 2.5 yaşındaki Zehra Sertkaya'nın bağlandığı solumun setinin elektrik kesintilerinde devreye giren jeneratörü çalındı. Zehra'nın ailesi, şimdi elektriklerin kesilmemesi için dua ediyor.
Yasemin ve Enver Sertkaya çiftinin 2.5 yaşındaki kızı Zehra, henüz bir aylıkken rahatsızlandı. Solunum yetersizliği ve vücut felci teşhisi konulan Zehra, kaldırıldığı İstanbul Tıp Fakültesi Hastanesi'nde 1.5 ay boyunca komada kaldı. Burada solunum cihazına bağlanarak yeniden yaşama döndürüldü. Doktorlar, aileye küçük Zehra'nın ya bundan sonra solunum setine bağlı olarak yaşamını sürdürmesi ya da 'fişinin' çekilmesi önerisini yaptı. Aile ise yakın çevresinden toplanan yardımlarla 25 bin YTL'ye solunum cihazı seti aldı ve çocuklarının yaşamasını sağladı.
Gebze Devlet Hastanesi'nde laboratuvar teknisyeni olarak çalışan baba Sertkaya, solunum setine, elektrik kesintilerinde otomatik olarak devreye giren bir de jenaratör bağlattı. Aile, çocuklarını yaşatmak için böylesine bir mücadele verirken, kiracı olarak oturdukları Kazım Karabekir Mahallesi'ndeki evlerine üç gün önce hırsız girdi. Hırsızlar, evin alt katında bulunan solunum setinin jeneratörünü çaldı.
2.5 yaşındaki kızının yaşamını sürdürebilmesi için 24 saat kesintisiz elektriğe ihtiyaç olduğunu belirten baba Sertkaya, "Jeneratör çalınınca şok geçirdim. Durumu polise bildirdik. Ancak henüz bir sonuç çıkmadı. Jeneratör 5 bin YTL olduğu için yenisini alacak gücümüz yok. Zehra'nın aylık masrafı 400 YTL. Zaten geçimimizi zar zor sağlıyoruz. Solunum seti şu anda çalışıyor. Ama elektrik kesintisi olursa çocuğum ölebilir. Elektrik kesintisi olmaması için dua ediyoruz" diye konuştu.


    http://www.radikal.com.tr/7444657444650

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.