Hırsız fena ipucu bıraktı

Ümraniye'de bir terzi dükkânına giren ve overlok makinesini çalan iki hırsız, makinedeki iplik makarasının kapıya takıldığını fark edemedi.

İSTANBUL - Ümraniye'de bir terzi dükkânına giren ve overlok makinesini çalan iki hırsız, makinedeki iplik makarasının kapıya takıldığını fark edemedi. İpliği takip eden polis, iki kafadarı makineyi götürdükleri 500 metre uzaktaki döşemeci atölyesinde yakaladı.
Doğanevler Mahallesi Kumru Sokak'ta önceki gün meydana gelen olayda, sabah işyerine gelen terzi Ali şahin, dükkânının soyulduğunu görerek polise haber verdi. Olay yerinde inceleme yapan polis ekipleri, dükkândan overlok makinesi, mont, kumaş pantolon ve çorap çalındığını belirledi. Kapının zorlanarak açıldığını gören polis, kapıda delil incelemesi yaparken bir ipliğin kapıya takıldıktan sonra sokağa doğru uzadığını fark etti.
İpucu iplik
İpliği takip eden polis, olay yerinden 500 metre uzaktaki bir döşemeciye ulaştı. Hırsızlık yapılan dükkãndan çıkan ipliğin bu atölyeye girdiğini belirleyen polis, operasyon düzenledi. Çalınan overlok makinesi ve eşyalar ele geçirilirken, içerde bulunan döşeme işçisi 19 yaşındaki Akın Bora ve 20 yaşındaki arkadaşı Ensar Dumlupınar gözaltına alındı. Hırsızlıktan sabıkası olduğu belirtilen iki zanlı suçlarını itiraf etti.
Arkadaşıyla birlikte terzinin dükkânına girerek makineyi çalmaya karar verdiklerini söyleyen Bora, "Gün ışımadan elimizdeki tornavidayla dükkânın kapısını zorla açtık. Ardından dikiş makinesi ile birkaç elbiseyi aldık. Makinedeki iplik makarasının kapıya takılıp bizi yakalatacağını hiç düşünmemiştik" dedi.