Hırsız, kameraya yakalanmamak için başına kova geçirdi

Hırsız, kameraya yakalanmamak için başına kova geçirdi
Hırsız, kameraya yakalanmamak için başına kova geçirdi
Adana'da bir apartmana hırsızlık amacıyla giren Murat Yalçın, güvenlik kamerasına görüntü vermemek için başına plastik kova geçirdi. Yanında getirdiği süpürge ile de kameranın yönünü değiştiren Yalçın, apartmanın bodrum katındaki bisikleti çaldı.

ADANA – Adana'da Yeşilyurt Mahallesi'nde oturan Murat Yalçın (36), bir süre önce hırsızlık yaparken güvenlik kamerası tarafından görüntülenince polise yakalandı ve mahkemece tutuklandı. Bir süre sonra cezası azaldığı için açık cezaevine nakledilen ve ‘ailesini ziyaret hakkı’nı kullanan Yalçın, 2 günlük izinle Adana'ya geldi.

BU KEZ ‘ÖNLEM’ ALDI AMA…

İzin süresi dolan Yalçın cezaevine dönmek yerine hırsızlık yapmaya çıktı. Önceki olaydan ders alan Yalçın kendince bir yöntem geliştirerek kova kullanmaya karar verdi.

2000 Evler Mahallesi'nde bir apartmana gelen Murat Yalçın, binanın girişindeki güvenlik kamerasını fark edince, yanında taşıdığı kovayı başına geçirdi. Şifreli kilit sistemi olan binanın giriş kapısını açmaya çalışan Yalçın, uzun süre zillere basarak içeriye girmeye çalıştı. Bunu yaparken de başına geçirdiği kovayı bir eliyle tutarak kameraya görüntü vermemeye çalıştı.

TAM VAZGEÇECEKKEN

Uzun uğraşılarına rağmen binaya girmeyi başaramayan Murat Yalçın tam vaz geçtiği sırada, apartmanda oturan bir kadın geldi. Kendisini temizlik şirketi elemanı olarak tanıtan Yalçın, elinde kova ve süpürge ile birlikte kadının açtığı kapıdan apartmana girdi.

Bir süre katlarda dolaşıp çalmak için bir şey bulamayan Yalçın, binadan dışarı çıkacağı sırada süpürgeyi uzatıp kameranın açısını değiştirdi ve orada bulunan Mehmet T.'nin oğluna ait bisikleti çaldı.

YENİDEN CEZAEVİNDE

Mehmet T.'nin şikayeti üzerine kameradaki kayıtları inceleyen polis, kullandığı ilginç yönteme rağmen hırsızlık şüphelisinin Murat Yalçın olduğunu belirledi. Cezaevi firarisi olarak da arandığı anlaşılan Murat Yalçın, Hırsızlık Büro Amirliği ekiplerinin çalışması sonucu yakalandı. Hırsızlık ve cezaevinden firar etmek suçlarından adliyeye sevk edilen Murat Yalçın, yeniden cezaevine gönderildi.

(Fatih KARAÇALI / DHA)