Hırsız kendi güvenlik kamerasına yakalandı!

Hırsız kendi güvenlik kamerasına yakalandı!
Hırsız kendi güvenlik kamerasına yakalandı!
Karaman'da cep telefonu satışı yapan 27 yaşındaki Ebubekir Bingöl, yan komşusunun işyerinden 140 bin lira değerinde cep telefonu ve malzeme çaldığı iddiasıyla tutuklandı. Bingöl, kendi işyerinin güvenlik kamerası görüntülerinden tespit edildi

RADİKAL - Karaman'da cep telefonu satışı yapan 27 yaşındaki Ebubekir Bingöl, kendisi gibi cep telefonu satışı yapan yan komşusunun işyerinden 140 bin lira değerinde cep telefonu ve malzeme çaldığı iddiasıyla tutuklandı. Tanınmamak için başına poşet geçirip caddedeki işyerlerinin kameralarını ters çeviren ve cep telefonlarını çaldığını işyerinin güvenlik kamerası kayıt cihazını alan Bingöl'ün, kendi işyerinin güvenlik kamerasını ters çevirmeyi unuttuğu için kimliğinin tespit edilip yakalandığı ortaya çıktı.

Olay, geçen 8 Şubat Pazar günü saat 04.15'de Külhan Mahallesi Yeni Minare Caddesi'nde bulunan Yahya Koçak’a ait cep telefonu satışı yapan bir işyerinde meydana geldi. Caddedeki diğer işyerlerinin güvenlik kamera kayıtlarını ters çeviren kimliği belirsiz kişi, cep telefonu satan işyerinin kapı kilidini kırıp içeri girdi. İşyerinden yaklaşık 140 bin lira değerinde 102 akıllı cep telefonu, güvenlik kamerasının kayıt cihazını ve güç kaynağını çalan şüpheli kaçtı. Sabah saatlerinde işyerine gelen Yahya Koçak, polise haber verdi. Polis, olay yerinde yaptığı incelemede şüphelilerin yaklaşık 50 tane ikinci el cep telefonuna hiç dokunmadığını, sadece yeni telefonların çalındığını saptadı.

YAN KOMŞUSU ÇIKTI

Çalışma başlatan polis, caddede bir işyerinin güvenlik kamerasının ters çevrilmediğini saptadı. Güvenlik kamera kaydını inceleyen polis, 1 kişinin elindeki sopa ile diğer işyerlerinin güvenlik kameralarını ters çevirdiğini, keserle de cep telefonu satışı yapan işyerinin kapı kilidini kırıp içeri girdiğini gördü. Araştırmayı derinleştiren polis, şüphelinin ise hırsızlık yapılan işyerinin yanındaki dükkanda cep telefonu satışı yapan komşusu Ebubekir Bingöl olduğunu belirledi. Hırsızlık anında tanınmamak için başına poşet geçiren Bingöl, olaydan bir gün sonra evinde gözaltına alınırken, çalınan cep telefonu ve malzemeler de evde bulundu. Cep telefonu ve malzemeler Yahya Koçak'a teslim edildi. Polisteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen Ebubekir Bingöl tutuklandı.

Polisin, caddedeki bir işyerinin güvenlik kamerasının ters çevrilmemesi sayesinde Bingöl'ün kimliğini belirlediği kameranın Bingöl'ün kendi işyerine ait olan kamera olduğu ortaya çıktı. (Muammer ŞEN/KARAMAN/DHA)


  ETİKETLER:

  Bingöl

  ,

  haber

  ,

  Sabah

  ,

  Pazar

  ,

  Kapı

  ,

  lira

  ,

  güvenlik

  ,

  kayıt