Hırsız, para cezasını ödemek için yine çalmış

Hırsız, para cezasını ödemek için yine çalmış
Hırsız, para cezasını ödemek için yine çalmış
Adana'da hırsızlık iddiasıyla gözaltına alınan zanlının aynı suçtan aldığı hapis cezasının paraya çevrildiği, zanlının bu parayı ödemek için hırsızlık yaptığı öğrenildi.

ADANA - Adana'da evden hırsızlık yaptığı iddia edilen iki kişi gözaltına alındı. Zanlılardan birinin daha önce hırsızlık suçundan aldığı hapis cezasının paraya çevrildiği, şüphelinin bu parayı ödemek için hırsızlık yaptığı bildirildi.

Emniyet Müdürlüğü Hırsızlık Büro Amirliği ekipleri, merkez Çukurova ilçesi Mahfesığmaz Mahallesi'nde hareketlerinden şüphelendiği T.Ç'yi durdurdu.

Daha önceden hırsızlık suçundan 3 sabıkası olduğu belirtilen T.Ç'yi sorgulayan ekipler, T.Ç'den (25) arkadaşı A.N'nin (28) bir evde hırsızlık yaptığını öğrendi. Bunun üzerine eve doğru yönelen ekipler, daha önce hırsızlık suçundan 6 sabıkası bulunan A.N'yi kaçarken yakaladı. A.N'nin üzerinde 2 yüzük, 1 çeyrek altın, 1 altın bilezik ve 21 küpe çıktı.

Gözaltına alınan A.N. ile ona gözcülük yaptığı iddia edilen T.Ç. emniyete götürüldü.

A.N'nin daha önce hırsızlık suçundan aldığı hapis cezasının paraya çevrildiği, şüphelinin bu parayı ödemek için hırsızlık yaptığı bildirildi.

Zanlılar, emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi. (aa)