Hırsız sanılan İranlı uyuşturucu satıyormuş

Avcılar'da komşularının hırsız olduğunu düşünerek ihbar ettiği İran uyruklu kişi, yedi kilogram eroin ve 750 gram afyon sakızıyla yakalandı.

İSTANBUL - Avcılar'da komşularının hırsız olduğunu düşünerek ihbar ettiği İran uyruklu kişi, yedi kilogram eroin ve 750 gram afyon sakızıyla yakalandı.
Denizköşkler Mahallesi'ndeki bir binada oturan İran uyruklu Serdar K. ve dairesine gelip giden ardaşlarından şüphelenen komşuları, durumu polise bildirdi.
Asayiş Şube Müdürlüğü Hırsızlık Büro Amirliği ekipleri Serdar K.'yı izlemeye aldı. Komşuların şüphelerinin yerinde olduğunu düşünen polis ekipleri operasyon kararı aldı. Serdar K.'nın eşi ve iki çocuğuyla oturduğu evde yapılan aramada 'hırsızlık malları' değil ama uyuşturucu bulundu. Evde rulo haline getirilen halıların içinde, mutfak dolabında, seramiklerin ya da yatağın altında piyasaya sürülmek üzere her biri yarım kilogram olan 14 paket halinde yedi kilogram eroin, 750 gram afyon sakızı ile bir adet kurusıkı tabanca ele geçirildi. Uyuşturucu maddelerin yerini polise zanlı K. gösterdi. Küçükçekmece Adliyesi'ne sevk edilen Serkar K. tutuklanarak cezaevine gönderildi.